Світлофорна коаліція демонструє єдність лідерів

17

Останнім часом світлофорна коаліція була на межі розвалу. Але після кількох днів переговорів лідери партій демонструють примирливі настрої. Чи довго?

 

Світлофорна коаліція демонструє єдність лідерів

Лідери партій світлофора продемонстрували єдність після триденного коаліційного комітету та частково різкої критики рішень. Ларс Клінгбайль (СДПН), Омід Нуріпур (Зелені) та Крістіан Лінднер (СвДП) учора ввечері захищали результати спільних консультацій щодо програми ZDF maybrit illner. Світлофорна коаліція демонструє єдність: «Ми всі зрушили з місця», – сказав Нуріпур, спростовуючи заяви про те, що «зеленим», зокрема, довелося поступитися переговорами щодо захисту клімату. Однак він визнав, що “не все ідеально”.

«Взяти людей із собою на цей шлях»

Клінгбайль наголосив, що коаліція відчула невпевненість серед громадян, особливо з спірного питання щодо встановлення опалення. «Це був сигнал із неділі, понеділка, вівторка, що ми просуваємо захист клімату, але що ми беремо людей із собою на цей шлях». Консультації трьох партнерів щодо коаліції затяглися на кілька днів, і в результаті було ухвалено резолюції, наприклад, про прискорення планування проектів автомобільних та залізниць. Найближчими тижнями має внести ясність законопроект про теплопостачання. Він також має передбачати соціальну компенсацію за великі інвестиції у нові кліматично безпечні системи опалення.

Лінднер, який є федеральним міністром фінансів, підкреслив, що через «складну бюджетну ситуацію» важливо ретельно зважити різні вимоги партнерів зі світлофору: «Ми повинні зробити вимоги (…), тобто те, що ми вимагаємо для захисту клімату та інших речей, реалістичними ». Лінднер підтвердив, що канцлер Олаф Шольц (СДПН), віце-канцлер Роберт Хабек («зелені») і він сам уже погоджували свої дії перед коаліційним комітетом, і Шольц потім склав на основі цього проект резолюції.

Читайте також:  Американські військові вбили ключового лідера ІД у Сомалі

«Продовжувати працювати разом заради прогресу

Генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт навіть може уявити продовження світлофорної коаліції після 2025 року, незважаючи на недавню жорстоку суперечку. «Якщо ситуація з більшістю в Бундестазі принципово не зміниться, ми хочемо продовжити спільну роботу на благо прогресу», – сказав Кюнерт в інтерв’ю виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Він додав, що за плечима СДПН вісім років у великій коаліції. «І щоразу, коли я відчуваю невеликий біль між учасниками коаліції, я згадую ці вісім років і відчуваю сильну мотивацію, щоб зробити світлофор успішним», – сказав Кюнерт.

Опозиція знову заявила, що “зелені” програли переговори у комітеті. «Зелені» повністю втратили свою невинність у кліматичній політиці», – сказав лідер ХСС Маркус Зедер у підкасті «Піонер» на каналі Capital. «Зелених» обскубали так, як ніколи раніше. І Роберт Хабек – великий невдаха. Тому що цей світлофор не можна назвати кліматичною коаліцією». Зокрема, баварський міністр-президент розкритикував рішення про те, що так звані секторальні цілі у сфері захисту клімату тепер можуть бути компенсовані за рахунок інших областей.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я