США та Південна Корея проводять спільні військові навчання

16
США військові

Південна Корея та США у понеділок розпочали щорічні військові навчання на тлі прагнення двох країн підвищити боєздатність у зв’язку з потенційними випробуваннями зброї Північною Кореєю.

Літні навчання, перейменовані цього року в «Ульчі – Щит свободи», відбуваються після того, як президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, який обійняв посаду у травні 2022 року, пообіцяв «нормалізувати» загальновійськові навчання та посилити стримування Півночі. Навчання планується завершити 1 вересня.

В останні роки масштаби навчань були знижені через COVID-19 і у зв’язку з тим, що попередник Юн Сук Йоля прагнув поновити переговори з Пхеньяном, який називав навчання репетицією вторгнення.

Днями Північна Корея запустила дві крилаті ракети з району міста Ончхон на західному узбережжі країни після того, як Південна Корея та США розпочали попередню підготовку до навчань.

Цього року Північна Корея проводила ракетні випробування безпрецедентними темпами і, за словами чиновників у Сеулі, готова провести сьоме ядерне випробування у будь-який час.

Юн Сук Йоль заявив, що його уряд готовий надати економічну допомогу, якщо Пхеньян зробить кроки з денуклеаризації, але Північна Корея відхилила його пропозицію, відкрито засудивши її.

Міністерство оборони Південної Кореї заявило, що цього літа союзники проведуть 11 польових навчальних програм, у тому числі на бригадному рівні, за участю кількох тисяч солдатів.

Відомство повідомило, що для більш ефективного протистояння загрозі північнокорейського ракетного удару по Сеулу, що зростає, воно має намір підвищити потенціал виявлення ракет і домагатися якнайшвидшого розгортання нової системи перехоплення.

США, Південна Корея та Японія взяли участь у нещодавніх навчаннях сил протиракетної оборони біля узбережжя Гавайських островів – перших такого роду навчання з 2017 року.

Читайте також:  Блінкен вважає Київ готовим до наступу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :