Сплеск захворювань, що передаються статевим шляхом в ЄС

16

Агентство охорони здоров'я Європейського союзу в четвер повідомило про «тривожний» сплеск інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), по всій Європі, який може виявитися лише «верхівкою айсберга».

Сплеск захворювань, що передаються статевим шляхом до ЄС: у 2022 році кількість випадків гонореї зросла на 48 відсотків – 70 881 випадок, зареєстрований у країнах ЄС та ЄЕЗ, порівняно з роком раніше. За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), випадки сифілісу зросли на 34 відсотки та становили понад 35 391.

Сплеск захворювань, що передаються статевим шляхом в ЄС

Випадки хламідіозу зросли на 16 відсотків і досягли 216 508 випадків у 27 країнах, охоплених агентством.

«Цей сплеск приголомшує та викликає тривогу»– заявила на прес-конференції директор ECDC Андреа Аммон. «Ці цифри, які б великі вони не були, швидше за все, є лише вершиною айсберга, оскільки дані епіднагляду можуть недооцінювати справжній тягар».

Аммон пояснила, що це пов'язано з відмінностями у практиці тестування та доступу до послуг сексуального здоров'я у різних країнах.

За словами Аммона, більшість зареєстрованих випадків припадає на «чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками», але агентство також зазначає зростання захворюваності серед жінок та гетеросексуальних чоловіків.

Агентство також попередило, що хоча хламідіоз, гонорея та сифіліс піддаються лікуванню, вони можуть призвести до серйозних ускладнень, якщо їх не лікувати.

«Це зростання викликає серйозне занепокоєння і свідчить про термінову необхідність посилення стратегій профілактики та всебічної санітарної освіти»– сказав Аммон.

Аммон підкреслив, що «тестування, лікування та профілактика» є ключовими для того, щоб впоратися з різким зростанням захворюваності.

«Розростаючі показники ІПСШ у Європі вимагають нашої негайної уваги та узгоджених дій. Приділяючи першочергову увагу тестуванню, лікуванню та профілактиці, ми зможемо змінити тенденцію»– сказав Аммон.

Читайте також:  Просто друзі: що таке френдзона у стосунках і як із неї вийти

ECDC також попередив, що випадки венеричної лімфогранульоми (LGV) та вродженого сифілісу – який передається від матері до дитини під час вагітності – також значно збільшилися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я