Проблема дефіциту заліза

117
залізо

Залізодефіцитна анемія є поширеною жіночою проблемою. У кожної третьої жінки репродуктивного віку і кожної другої вагітної відзначається виражений дефіцит заліза. Крім цього, анемія є частою причиною тимчасової втрати працездатності у жінок у віці 15-44 роки. Тому так важливо стежити за рівнем заліза в організмі і вчасно відшкодовувати нестачу.

Симптоми залізодефіцитної анемії

Основними ознаками залізодефіциту є суха бліда шкіра, слабке волосся, що січеться, ламкі нігті, стомлюваність, слабкість, порушення смаку та заїди на губах. Якщо ви виявили в себе кілька з перерахованих вище симптомів, слід звернутися в лабораторію для здачі аналізу крові та зайнятися лікуванням.

Багато жінок ігнорують подібні симптоми – незважаючи на додаткову незручність, вони здаються безпечними. Але якщо не запобігти залізодефіциту на початковій стадії, він може перерости в анемію, яка становить серйозну загрозу нашому здоров’ю.

Анемія порушує процес транспортування кисню, що призводить до погіршення функцій усіх систем організму. Важка стадія захворювання може призвести до гіпоксії та серцевої недостатності. Навіть легке зниження рівня заліза може завдати багато проблем тим, для кого потреба забезпечення організму киснем особливо велика, наприклад, людям із захворюваннями нирок, легенів і серцево-судинної системи.

Причини синдрому

Найпоширенішими причинами залізодефіциту є:

  • неправильне харчування;
  • вітамінна недостатність;
  • велика втрата крові;
  • шлунково-кишкові захворювання;
  • підвищена потреба в залізі.

Саме через останню причину для вагітних жінок і дітей можливість захворіти вища, тому що зростаючому організму потрібно більше, ніж зазвичай. Крім них у групі ризику перебувають новонароджені малюки, мами-годувальниці, а також усі жінки репродуктивного віку.

Лікування залізодефіцитної анемії

На початковій стадії, до зниження гемоглобіну, лікування досить просте: потрібне коригування харчування, додавання в раціон таких продуктів, як гранатовий сік, м’ясо, печінка, яйця. Швидшому і повнішому відновленню сприяє прийом вітамінних комплексів і БАДів, збагачених залізом.

Читайте також:  Штучний інтелект виявив ознаки раку у жінок – їх не знайшли лікарі

На пізнішій стадії потрібне лікування спеціалізованими препаратами. Вони дають змогу швидко відновити запас заліза, активувавши утворення гемоглобіну та еритроцитів.

Як виявити

Для того, щоб визначити, чи є у вас дефіцит заліза, достатньо провести аналіз на вміст гемоглобіну в крові. Разом із рівнем гемоглобіну з’ясовують кількість еритроцитів, феритин, трансферин і кілька інших показників. За наявності залізодефіцитної анемії всі ці параметри будуть знижені.

Після здачі всіх аналізів лікар зможе підібрати для вас правильне лікування. Якщо ви помітили в себе ознаки залізодефіциту – не запускайте проблему, своєчасно звертайтеся по допомогу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я