За даними Європейського відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), спека вбиває понад 175 000 людей на рік у Європі. Тут температура зростає швидше, ніж у інших частинах світу.
Кліматична криза: спека забирає 175 000 життів на рік у Європі
За даними ВООЗ, із приблизно 489 000 випадків смерті, пов’язаних із спекою, які щорічно реєструються ВООЗ у період з 2000 по 2019 рік, на Європейський регіон припадає 36 відсотків, або в середньому 176 040 випадків смерті. Кліматична криза посилюється.
«Люди платять найвищу ціну»– заявив у своїй заяві про кліматичну кризу регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге.
За даними ВООЗ, за останні два десятиліття в регіоні на 30 відсотків збільшилася смертність, пов’язана із спекою.
«Екстремальні температури погіршують хронічні захворювання, включаючи серцево-судинні, респіраторні та цереброваскулярні захворювання, а також проблеми з психічним здоров’ям та захворювання, пов’язані з діабетом»— сказав Клюге.
Він додав, що сильна спека може стати особливо серйозною проблемою для людей похилого віку і стати «додатковим навантаженням» для вагітних жінок
ВООЗ зазначила, що «тепловий стрес»що виникає, коли організм людини більше не здатний підтримувати свою температуру, «є основною причиною смерті, пов’язаної з кліматом» у регіоні.
За даними ВООЗ, найближчими роками кількість смертей, пов’язаних зі спекою, різко зросте внаслідок глобального потепління.
«Три найтепліші роки за всю історію спостережень» у регіоні «усі відбулися після 2020 року, а 10 найтепліших років – після 2007 року»— сказав Клюге.
25 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив, що людство страждає від «Епідемії екстремальної спеки»і закликав до дій щодо обмеження наслідків хвиль тепла, що посилюються через зміну клімату.
Рецептів надійних немає, треба, проте, поберегтись.