Скільки кави потрібно пити вранці для покращення роботи мозку

21

Що може бути краще за чашку улюбленої ароматної кави з ранку? Без цього звичного ранкового ритуалу було б складно уявити собі справді доброго ранку.

Нове дослідження, проведене в Таїланді з використанням електроенцефалографії (ЕЕГ) та когнітивних тестів, показало, що для бадьорості вранці та покращення когнітивних функцій достатньо вжити 50 мг кофеїну. Це одна чашка еспресо, маленька банка енергетика, 250 мл розчинної кави або чорного чаю, пише Lifehacker.

Вчені підтвердили, що така доза кофеїну покращує самопочуття, підвищує рівень енергії та мотивації без будь-яких несприятливих поведінкових ефектів.

У своїй роботі автори дослідження прагнули зрозуміти, чи може низька доза кофеїну як ранковий напій для пробудження вплинути на активність мозкових хвиль та когнітивні функції. Для цього вони провели експеримент за участю 25 здорових молодих чоловіків (середній вік 21 рік), які зазвичай споживали одну або максимум дві чашки кави або чаю на день.

Учасників випадково розділили на дві групи. Обидві пройшли як експериментальне дослідження, і плацебо, але у різному порядку. Експериментальне полягало в тому, щоб випивати чашку ароматизованої води, до якої було додано 50 мг кофеїну. У плацебо-варіанті, відповідно, кофеїну у воді не було.

Ані автори експерименту, ані самі учасники не знали, яку воду вони п’ють. 85% випробуваних не могли визначити різницю до смаку, тому тест проводився практично наосліп.

До і після прийому води у всіх учасників вимірювалася мозкова активність, а потім вони виконували два тести на когнітивні функції. Це повторювалося кілька разів протягом кількох тижнів. Результати показали, що активність мозку, що вказує на сонливість, зменшилася, а когнітивні функції покращали вже через 30 хвилин після прийому 50 мг кофеїну.

Читайте також:  Чи можна довірити музику бездротовому пристрою? Тестуємо навушники Huawei FreeBuds 5i

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я