Штрак-Циммерман про танки: Шольц повинен реагувати

45

Голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) посилює тиск на канцлера Олафа Шольца (СДПН) під час дебатів про можливі постачання бойових танків в Україну. Німеччина має нарешті видати експортну ліцензію на постачання Leopard 2, заявила вона газетам Funke Mediengruppe (п’ятниця). «Канцлер має перестрибнути через свою тінь через драму в Україні».

Передісторія

Польща погодилася надати Україні основні бойові танки Leopard 2 для однієї компанії спільно з партнерами по Альянсу. За словами польського військового експерта, це означає 14 бойових танків. Німеччина відіграє ключову роль у дебатах, тому що танки були розроблені у Німеччині. Як правило, передача озброєнь німецького виробництва третім особам має бути схвалена.

Польський посол у Берліні Даріуш Павлос висловив думку, що Польща, швидше за все, наполягатиме на ще більшому обсязі поставок. «Польща вимагатиме створення більших військових підрозділів, які матимуть військове значення для оборони України», – сказав дипломат газетам Funke Mediengruppe. Таке формування, оснащене професійним обладнанням, зможе встановити серйозну блокаду проти російської агресії проти України.

Штрак-Циммерманн сказав, що хоча польський крок дуже схожий на передвиборчу агітацію, в якій Німеччина із задоволенням бере участь. «У будь-якому разі ми маємо вже сьогодні розпочати навчання українських солдатів на бойовій машині піхоти Marder, паралельно з навчанням на Leopard 2». В іншому випадку буде втрачено дорогоцінний час.

Досі Німеччина забезпечувала Україну менш потужними бойовими машинами піхоти Marder. Міністр оборони Крістіна Ламбрехт (СДПН) підтвердила в четвер, що постачання бойових танків наразі не стоїть на порядку денному. Лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх, однак, не виключив у принципі постачання німецьких бойових танків на Україну. «Немає жодних червоних ліній». Віце-канцлер Роберт Хабек («Зелені»), говорячи про постачання Польщею танків Leopard 2 в Україну, сказав, що Німеччина не повинна стояти на шляху інших країн, які ухвалюють рішення про підтримку України, незалежно від того, яке рішення ухвалить Німеччина.

Читайте також:  Колишній віце-президент США Пенс відвідав Україну

Інші думки

Експерт ХДС із закордонних справ Норберт Ретген заявив учора у програмі ZDF «maybrit illner»: «Якщо ми не дамо Україні те, що можливо і необхідно, буде тривала кривава лазня». Це буде жахливо, сказав він. Ми також не знайдемо шляху до миру, якщо Україна не буде поставлена ​​в становище, яке б дозволило їй досягти військового успіху». Тоді не буде жодного політичного рішення». Альтернатива зараз, за ​​його словами, полягає в тому, щоб «дозволити цьому йти своєю чергою або підтримати Україну таким чином, щоб політика стала можливою».

Наступного тижня міністри оборони західних союзників зустрінуться на авіабазі США в Рамштайні, Рейнланд-Пфальц, щоб обговорити подальше постачання зброї до зони бойових дій. Прес-секретар уряду Штеффен Хебестрейт заявив у середу, що «малоймовірно», що уряд Німеччини ухвалить рішення про постачання бойових танків до цього часу.

Для президента Асоціації резервістів збройних сил Німеччини Патріка Зенсбурга постачання бойових танків “Леопард” в Україну є лише питанням часу. «Я твердо впевнений, що Німеччина погодиться на постачання бойових танків Leopard. Питання лише в тому, коли буде ухвалено рішення», – сказав він в інтерв’ю газеті Rheinische Post (п’ятниця). «Я виступаю за постачання Україні якнайбільшої кількості бойових танків «Леопард», у тому числі із запасів Бундесверу». Натомість, за його словами, бундесвер має бути оснащений значно сучаснішими бойовими танками.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я