Шотландська боротьба за гендерну ідентичність

20

Питання про те, що таке жінка, тепер дійшло і до Гаррі Поттера. Успішна письменниця Джоан К. Роулінг – одна з найяскравіших критиків запропонованого закону, за допомогою якого глава уряду Шотландії Нікола Стерджен хоче залишити рішення про власне поле за тими, кого це стосується.

Роулінг проти Стерджен – можливо, найвидатніші мешканки британської частини країни стали особами емоційного протистояння. На футболці письменниця критикувала політику як «руйнівника прав жінок», неодноразово висміюючи дебати. Протягом кількох тижнів шанувальники Гаррі Поттера і навіть актори обговорювали, чи був творець Учня чаклуна трансфобним. Стерджен відповіла, що йдеться про реформування «принизливого та травмуючого» процесу.

Транссексуали або трансгендери – це люди, які не вважають, що належать до статі, яку він присвоїв при народженні.

Регіональний уряд хоче спростити процедуру зміни статі

Для регіонального уряду питання зрозуміле. Як і коаліція «Світлофор» у Німеччині, вона хоче прискорити та спростити найчастіше тривалий та бюрократичний процес зміни статі в офіційних документах. Найважливіші моменти: Транссексуалам більше не потрібна медична довідка. Крім того, віковий поріг знизиться з 18 до 16 років.

Такою є пропозиція законопроекту, який члени шотландського парламенту обговорювали протягом двох днів в Единбурзі. Це були грандіозні дебати: було подано 153 поправки.

Отруєні дебати про плюси та мінуси

Адже те, що на папері звучить просто, у країні справляє фурор. Британська недільна газета Observer визначила отруєну атмосферу. Деякі вважають, що самоідентифікація людини за статевою ознакою важливіша, ніж її біологічна стать. Тим, хто ідентифікує себе як жінка, має бути дозволено безперешкодно користуватися місцями, призначеними лише для жінок, наприклад, туалетами чи роздягальнями. Уряд Шотландії очікує, що кількість людей, які офіційно змінюють свою стать, збільшиться вдесятеро.

Читайте також:  Чи буде укладено угоду про вільну торгівлю?

Інші вважають біологічну стать більш важливою. Вони попереджають, що самоідентифікація підвищує ризик для жінок та дівчаток. Наприклад, будь-який чоловік може підписати декларацію, після чого йому буде дозволено доступ до приміщень, де жінки роздягаються та перебувають у вразливому положенні. Спеціальний доповідач ООН з питань насильства щодо дівчаток та жінок Реєм Алсалем висловила аналогічну думку. Газета Scotsman попередила, що главі уряду Стерджен слід дати більше часу на обговорення і доти утриматися від примусових заходів.

Більшість за законопроект, здається, визначено

Але політик хоче довести проект до кінця. Деякі члени парламенту від Шотландської національної партії (ШНП) також виступають проти законопроекту. Міністр Еш Ріган навіть пішла зі своєї посади в кабінеті міністрів, бо не почала голосувати за це рішення. Однак на підтримку законопроекту висловилися не лише «зелені», які співпрацюють із ШНП, а й члени парламенту від опозиційних лейбористської та ліберально-демократичної партії. Тому очікується, що законопроект буде ухвалено.

«Якщо парламент схвалить цей законопроект, він зробить значний крок уперед у створенні більш рівноправної Шотландії, де транс-люди почуваються цінними, включеними та наділеними правами», – сказала Шона Робісон, міністр соціальної справедливості. «Права трансів не конкурують із правами жінок», – наголосила вона.

Однак на той бік шотландського кордону очікується ще більша протидія. Кемі Баденох, уповноважений уряду Великобританії з питань рівності, попередила Стерджен, що її план призведе до хаосу – частково тому, що у Шотландії та Англії будуть значні відмінності. Тому суперечка може закінчитися у Високому суді у Лондоні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я