Шольц засудив дії кліматичних активістів

20

На думку канцлера ФРН, протести учасників екоактивістської групи «Останнє покоління» є «не дуже гарною ідеєю».

Шольц засудив кліматичні дії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив дії кліматичних активістів. Політик партії СДПН виступив проти тих форм демонстрацій, яких дедалі частіше вдаються учасники «Останнього покоління». Водночас експерти та кліматичні активісти неоднозначно оцінюють дії групи.

Закидання картин картопляним пюре або блокування доріг, яке призводить до багатокілометрових пробок — саме до таких форм протестів дедалі частіше почали вдаватися учасники гурту «Останнє покоління». Внаслідок суперечки про правомірність дій активістів загострилися.

Олаф Шольц вважає такі протестні акції «не дуже гарною ідеєю». Канцлер ФРН пояснив, що ті самі блокування на дорогах Берліна починають дратувати мешканців. На думку політика, такими діями активісти не досягнуть своєї мети.

Шольц засудив дії кліматичних активістів: «зворотний ефект»

Шольц розкритикував акції протесту “Останнього покоління”. “Я охоче визнаю, що мені не подобається, коли твори мистецтва якимось чином зафарбовують або закидають пюре”, – заявив він.

Політик закликав екоактивістів звернути увагу на свої дії та наслідки, до яких вони можуть призвести. Самі учасники «Останнього покоління» виправдовують такі акції тим, що картини скоро будуть марними.

Демонстранти пояснили, що зміна клімату може призвести до того, що людям доведеться боротися за їжу. І своїми діями вони мають намір привернути увагу суспільства до подібної проблеми.

Шольц вважає, що протестні акції матимуть протилежний ефект. «Я думаю, що людям, які стоять у пробці, важко буде усвідомити всю серйозність проблеми. Вони просто почнуть дратуватися», – заявив він. З цієї причини канцлер не вважає подібні протести гарною ідеєю.

Читайте також:  Німецька міна спалила російську БМП на Донбасі

Неоднозначне ставлення до акцій протесту

Представник Німецької ради з етики Андреас Лоб-Хюдеполь вважає, що демонстрації екоактивістів зайшли у глухий кут. «Акція протесту має бути зрозумілою для населення», — сказав він. При цьому форми демонстрацій мають бути безпосередньо пов’язані з тим, проти чого вони спрямовані.

“Перекриття доріг на короткий час має певний сенс”, – додав Лоб-Хюдеполь. Експерт пояснив, що викиди від автотранспорту справді призводять до прискорення зміни клімату. Однак витвори мистецтва ніяк на це не впливають.

Журналіст, кліматичний активіст та пацифіст Франц Альт у свою чергу закликав до розсудливості. «Я рекомендую <…> тим, хто виходить на вулиці виявити трохи більше уваги до городян», – заявив він.

Альт також визнав, що дії, подібні до закидання картини Клода Моне картопляним пюре, не провокують у жителів ФРН бажання стати на захист клімату. «Це, звісно, ​​просто атака на визнане мистецтво. І це засмучує людей і порушує правила пристойності», – пояснив він.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я