Шлях до незалежності в галузі ШІ

9

Європа хоче стати менш залежною від США та Китаю у галузі розвитку та використання штучного інтелекту. Гонка триває. Комісія ЄС розробила для цього амбітну стратегію.

Як і в багатьох інших сферах політики, девіз Європи в галузі штучного інтелекту (AI) є бажанням стати більш незалежним від решти світу. Особливо з лідера ринку – США. В даний час там розробляються 70% усіх моделей AI у світі. ЄС будує так звані гігатриші. Вони повинні стати рушійною силою в Європі, пояснює уповноважений ЄС з питань цифрових технологій хну Вірккунен.

Очікується, що п’ять європейських гігатробів заповнить цю прогалину. Потенційні місця розміщення вже можуть застосовуватися до Брюсселя. Наприклад, місто Джуліх на північній Рейні-Вестфалії вважає, що У нього є всі шанси стати першим із 13 заводів для виробництва ШІ. Це своєрідна екосистема, що складається з обчислювальної потужності, зберігання даних та потужної, переважно “зеленої” енергії. А також відповідне середовище для дослідників та підприємців.

ЄС будує гігафабрики – це перший крок, далі – більше

Однак зараз сайт у Джуліха може перетворитись із “звичайної” фабрики AI на гігафабрику. Різниця: Суперцентри мають щонайменше в чотири рази більше потужності з точки зору обчислювальної потужності та зберігання даних. Тому вони підходять для викладання особливо потужних моделей AI. Наприклад, для наукових досліджень, складних промислових процесів та медицини.

Ще одна відмінність: їх будівництво. За словами Уповноваженого з цифрових технологій Віркуннен, це коштуватиме п’ять -шість разів більше. ЩоМи очікуємо, що гігафабрики коштуватимуть близько 20 мільярдів євро – близько чотирьох мільярдів за кожну. І тепер ми також закликаємо приватних інвесторів приєднатися до нас. У червні ми виберемо у них тих, хто висловлює інтерес“.

Читайте також:  Олександр Дюма: факти із життя письменника

ЄС будує гігафабрики: шлях до незалежності в галузі ШІ. Фото: growtika / unsplash.com

Для комісії ЄС це важливий крок до незалежності ШІ. Але попереду ще багато кроків. Наприклад, Брюссель хоче потроїти потужність європейських центрів обробки даних протягом наступних п’яти років. За словами Віркуннена, цього року він також представить “стратегію Союзу даних”. Мета полягає в тому, щоб створити “єдиний ринок даних” для забезпечення фабрик AI високоякісним матеріалом.

ЄС хоче розширити виробництво мікроцирків

Однак виробництво мікрокукрів залишається критичним моментом. Європа відстає від виробництва стратегічно важливих напівпровідників. Перш за все, відставання за США, а також з Китаю та Японії. Колишній президент США Джо Байден вже поставив всілякі перешкоди для експорту високої продуктової мікросхеми.

Ситуація не стала легшою з адміністрацією Трампа. “Але ми працюємо над цим – насправді це було б дуже хорошим торговим партнерством. Тому що ми готові придбати ці фішки штучного інтелекту, і попит на них величезний“, – сказав комісар ЄС Вірккунен.

Можна пом’якшити законодавство в галузі ШІ

У той же час Європа, звичайно, повинна збільшити власний потенціал. “Ми зміцнюємо заходи, передбачені Законом про чіпси. Зрештою, ми повинні бути сильнішими у всіх критичних секторах. У короткостроковій перспективі, звичайно, це те, що ми також обговорюємо зі Сполученими Штатами зараз”– каже Вірккунен.

Крім того, Комісія ЄС хоче ретельно вивчити питання про необхідність зменшення законодавства в галузі ШІ, щоб прискорити використання потужного ШІ в Європі. В даний час лише 13,5% компаній в Європі використовують технології AI. За словами Уповноваженого з цифрових технологій, існує багато можливостей для покращення ситуації.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я