Римську сторожову вежу виявили у Вала Адріана в Англії

15
Римська сторожова вежа у Вала Адріана в Англії

Британські археологи, проводячи розкопки біля Вала Адріана в Ньюкаслі, виявили залишки римської сторожової вежі. Вона була частиною оборонних укріплень.

Вал, або Стіна Адріана досягає 117 кілометрів завдовжки. Цю споруду звели за римського імператора Адріана в 122-128 роках. Зміцнення мало захистити північний кордон римських володінь від набігів місцевих племен, піктів і бригантів.

Вчені багато років вивчають цю пам’ятку військової архітектури. Учасники нової експедиції провели розкопки у районі, через який колись проходив вал. Їм вдалося виявити залишки однієї з найбільших сторожових веж. Її розмір сягав 12 метрів.

Вежа стала першою, знайденою на сході міста. Вона сильно постраждала під час будівельних робіт наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Так, внутрішнє оздоблення не збереглося, також археологам не вдалося знайти артефакти, за винятком одного фрагмента римської тегули (черепиці).

Крім того, на місці розкопок знайшли шість ям, куди воїни вбивали обрубки загострених дерев та восьмиметровий рів. Вони також були для захисту від нападів.

Читайте також:  Пепловий дощ вулкана Попокатепетль: закриті школи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я