Роскосмос продовжить участь у роботі МКС до 2028 року

11

Раніше Москва оголосила про свій відхід із МКС після 2024 року.

 

Роскосмос продовжить участь у роботі МКС до 2028 року

Незважаючи на напружені відносини із Заходом, російська космічна агенція Роскосмос зобов’язалася продовжити участь у роботі Міжнародної космічної станції (МКС) до 2028 року.

Генеральний директор Роскосмосу Юрій Борисов направив відповідного листа партнерам МКС у США, Європі, Канаді та Японії, повідомило агентство. Раніше Москва оголосила про свій відхід з МКС після 2024 року та будівництво власної орбітальної станції.

Борисов високо оцінив співпрацю з МКС як «найбільший і найуспішніший проект у галузі космічних подорожей». Він «радий, що ця унікальна лабораторія продовжує свою роботу і допомагає реалізувати найсміливіші ідеї людства щодо відкриття космосу», – написав 66-річний автор.

Лише два тижні тому Борисов представив президентові Росії Володимиру Путіну плани створення власної орбітальної станції. Вона має обслуговувати, зокрема, російську місячну місію. Проте станція, вартість якої оцінюється у 6,7 мільярда євро, перебуває лише на стадії проектування. У грудні 2022 року головний конструктор космічної компанії «Енергія», якій доручено її будівництво, Володимир Соловйов заявив, що перший екіпаж може полетіти на вітчизняну космічну станцію у 2028 році. Москва самостійно експлуатувала космічну станцію “Мир” з 1986 по 2001 рік.

Читайте також:  Росія завжди загрожуватиме Європі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я