Росія обміняла Бріттні Грайнер на торговця зброєю

16

Між Росією та США пройшов обмін ув’язненими. Баскетболістку Бріттні Грайнер, яку звинувачують у зберіганні наркотиків, обміняли на торговця зброєю Віктора Бута.

 

У лютому цього року у Росії затримали американську баскетболістку Бріттні Грайнер. Суд дав їй дев’ять років ув’язнення за перевезення гашишної олії. 8 грудня стало відомо, що спортсменку обміняли на торговця зброєю Віктора Бута, засудженого в США на 25 років. Що відомо про обмін, розповіли ведучі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” Маша Майєрс та Дмитро Губін.

  • Для довідки: Віктор Бут — російський підприємець, засуджений у 2012 році у США на 25 років ув’язнення за намір незаконно здійснити торгівлю зброєю та підтримку терору. Американський суд визнав Бута винним за кількома пунктами звинувачення, зокрема в змові з метою продажу зброї організації «Революційні збройні сили Колумбії — Армія народу» (ФАРК), яку американська влада вважає терористичною.
  • Сам Бут, який перебував під ув’язненням з 6 березня 2008 року, своєї провини не визнавав. (Джерело – Вікіпедія.)

Дмитро Губін: Олексій Венедиктов має дуже точну інформацію з цього приводу. Він казав, що існують справді обмінні списки. Наприклад, у такому обмінному списку знаходиться Володимир Кара-Мурза, якого передбачається обміняти на Вадима Красікова, також відомого як Вадим Соколов, який убив у Німеччині у парку Зелімхана Хангошвілі.

Маша Майєрс: Ну, певно, обміни відбуваються. І ми бачимо це за подіями у зоні російсько-українського конфлікту. Обміни відбуваються, але вони пов’язані з війною, є ще й інший порядок денний. Я нагадаю, 17 лютого 2022 року баскетболістка Бріттні Грайнер прилетіла з Нью-Йорка до Москви. В аеропорту Шереметьєво її затримали через реакцію службового собаки. У речах виявили електронні сигарети з гашишною олією, обіг якої заборонено у Росії. Маса речовини становила 0,7 грама. За ці 0,7 грама баскетболістку засудили до дев’яти років колонії загального режиму та штрафу у розмірі мільйона рублів. Під час судового розгляду вона говорила про медичну марихуану.

Читайте також:  Про це повідомило статистичне управління Пекіна. Сьогодні о 04:06

Дмитро Губін: І модна стаття, стандартний термін. Загалом текст Дмитра Глуховського, він якраз весь про те, як тобі дають вісім років просто автоматом, не розбираючись.

Маша Майєрс: Так. І навіть Вікіпедія посилається на те, що спортсменку було заарештовано за сфабрикованим звинуваченням як дипломатичного заручника. За припущенням ТАРС, влада Росії сподівалася обміняти її на росіянина Віктора Бута. Він засуджений до США на 25 років за контрабанду зброї.

Віктор Бут

Дмитро Губін: За незаконну торгівлю зброєю та підтримку екстремістських терористичних організацій. Я колись витяг в ефір ще в Росії на канал «Цілком таємно» дружину Віктора Бута Аллу. І коли я сказав: Ну, слухайте, ваш чоловік, він же взагалі військовий і таке інше. Вона спитала: хто вам це сказав? Я говорю: ну ось у Вікіпедії написано. Вона сказала, що це не відповідає дійсності.

Її версія була така, що він намагався заробити, намагався розбагатіти та кидався з одного ризикованого підприємства до іншого. А де найбільше ризику? Ну, ось у якійсь там торгівлі, у сірій зоні, у Латинській Америці, в Африці тощо. Ось він був такий чоловік. Звичайно, ми враховуємо, що це сказала його дружина. Але принаймні вона спростовує всі відомості щодо його воєнного минулого.

Маша Майєрс: Проте зараз ми, ще раз повторюся, із посиланням на інформаційні агенції, можемо говорити про те, що обмін відбувся. Байден на тлі новин про звільнення Грайнер виступить із екстреним зверненням. Це повідомлення Білого дому. МЗС Росії підтверджує, що Віктор Бут повернувся на батьківщину.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

Читайте також:  Ілля Яшин отримав понад 8 років в'язниці

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я