Російський олігарх зберігав скарби у Гамбурзі

26

30 картин на 5 мільйонів доларів.

З початку війни в Україні російський олігарх Алішер Усманов неодноразово опинявся в центрі уваги німецьких ЗМІ. Новий інформаційний привід не змусив довго чекати: під час обшуку в Гамбурзі поліція знайшла предмети мистецтва, загальною вартістю близько 5 млн євро. На розкішній яхті Усманова зберігалося полотно знаменитого художника Марка Шагала.

30 картин на 5 млн. євро

Список росіян, які перебувають під санкціями на Заході, стає дедалі довшим. Капітали прокремлівських олігархів тепер перебувають під пильною увагою регулюючих та контролюючих органів ЄС.

Нещодавно стало відомо, що довірена особа Путіна і за сумісництвом один із найбагатших людей Росії зберігає в Гамбурзі витвори мистецтва на суму майже 5 мільйонів євро. Слідчі виявили 30 картин в експедиторській агенції, неподалік аеропорту Гамбурга. Серед них було знайдено роботу французько-російського художника Марка Шагала.

Спільник Усманова дає свідчення

Варто зазначити, що влада Німеччини контролювала дії Усманова від початку війни. Нині щодо російського мільярдера розслідуються відразу кілька справ про податкові правопорушення.

Приватна яхта Усманова, одна з найбільших у світі (156 метрів), восени 2021 року була відтранспортована до сухого доку Гамбурга для проведення ремонтних робіт. Там же й пройшов обшук, який підтвердив підозри про заховані картини. Згідно з розслідуванням, картини прибули до Гамбурга на яхті Ділбар. Восени їх забрали з яхти та перемістили до спеціального сховища.

Повідомляється, що Алішер Усманов мав зареєструвати твори мистецтва, як того вимагає закон. Проте Усманов заперечує будь-який зв’язок із картинами. Олігарх дотримується стратегії, яка одного разу вже врятувала його від юридичних наслідків. Чи вдасться йому також цього разу — велике питання.

За словами представника Усманова, картини, яхта, а також вілла на озері Тегернзеє належать фондам, які Усманов не контролює. Цю версію олігарх дотримується з початку року.

Читайте також:  Реформа виборчого законодавства може набути чинності

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я