Рівнянка потрапила у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBС

18

BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу у 2022 році. До нього потрапили 8 українок. Серед них – рівнянка, командирка медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич.

Список поділений на 4 категорії: «Політика й освіта», «Культура і спорт», «Активізм і захист прав» та «Здоров’я і наука». Укладачі вказують, що перелік відображає роль жінок у конфліктах у всьому світі: від протестувальниць в Ірані до жіночого обличчя війни та опору в Україні.

Українки в списку

До переліку потрапила українська журналістка Крістіна Бердинських, яка робила репортажі з регіонів, що зазнали обстрілів із боку росії. Деякі з її матеріалів були зосереджені на повсякденному житті в місті, охопленому війною.

Також у переліку математикиня Марина В’язовська, яка цьогоріч стала лише другою жінкою у світі, яка отримала престижну Філдсівську премію з математики.

У списку й командирка медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич. Її команда здійснила близько 6 тисяч евакуацій поранених солдатів. 27-річна Зінкевич є однією із наймолодших депутатів українського парламенту та очолює підкомітет військової медицини.

Ще одна українка у переліку — педіатриня Ірина Кондратова. Вона попри обстріли продовжувала піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі, де пологову палату облаштували у підвалі.

Відзначили й захисницю прав людей з інвалідністю Юлію Сачук, яка очолює громадську організацію жінок з інвалідністю Fight For Right («Боротьба за право»).

Також у переліку перша леді Олена Зеленська, правозахисниця Олександра Матвійчук, парамедикиня Юлія Паєвська («Тайра»), яка понад три місяці пробула в російському полоні.

Хто ще у списку BBC?

Також там опинилися співачка Біллі Айліш, акторки Пріянка Чопра та Сельма Блер, спортсменка-рекордсменка у потрійному стрибку Юлімар Рохас. Крім того, у список внесли й декількох росіянок: співачку Аллу Пугачову, журналістку Таїсію Бекбулатову, мисткиню Олександру Скочиленко, яку затримали за заміну цінників у супермаркеті на повідомлення про війну росії в Україні.

Читайте також:  Як правильно підключити електростанцію (генератор) до будинку?

Громадське з посиланням на ВВС. 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я