Великі зміни у селі Тур’я: Громада вибрала шлях до ПЦУ під час напружених зборів

11
Релігійна громада села Тур'я після святкового богослужіння

У селі Тур’я, що належить до Дубенського району, відбулись значущі збори релігійної громади Анно-Зачатіївської парафії. За перехід з УПЦ МП до ПЦУ висловилися 60 з 85 присутніх членів громади. Це рішення було ухвалено після глибоких дискусій та попередніх опитувань.

Процес голосування супроводжувався деякою напругою, про що зазначив староста Смизької селищної ради, Андрій Фінюк. Зі слів старости, попри спочаткові суперечки, атмосферу зміг стабілізувати отець Володимир, в.о. благочинного Дубенського благочиння, своєчасною проповіддю.

Збори стали необхідністю після того, як попередній настоятель парафії покинув свою посаду через хворобу, завершивши майже 20 років служіння. Вирішенням організаційних та юридичних питань займатиметься протоієрей Павло Антонюк, який тимчасово виконуватиме обов’язки настоятеля.

Отець Павло, який також є військовим капеланом і парафіянином сусіднього села Берег, розповів, що участь у зборах була пасивною, а організація зборів відповідала всім юридичним нормам. Він також зауважив, що до кінця поминального тижня продовжить служити у селі Тур’я, після чого сюди прибуде новий священик для постійного служіння.

Цей перехід стає частиною більшої картини декомунізації та реформ в релігійному житті регіону, що підтверджується численними переходами церков в Україні з УПЦ МП до ПЦУ.

Читайте також:  У ЦНАПі тимчасово призупинено оформлення українського та закордонного паспортів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я