Путівник по Абу-Дабі

108
Abu Dhabi

Місто-садок посеред розпеченої пустелі. Білий пісок пляжів, смарагдова зелень, з якою не може впоратися вічна спека, вулиці, такі рівні, що здаються намальованими під лінійку та запаморочливі хмарочоси.

Абу Дабі

Білий пісок пляжів, смарагдова зелень, з якою не може впоратися вічна спека, вулиці, такі рівні, що здаються намальованими під лінійку та запаморочливі хмарочоси. Абу-Дабі респектабельний, солідний та правильний. Це місто, яке лише за пару-трійку десятиліть виникло серед неживої пустелі, кинувши виклик самій природі. Арабська казка, переплетена зі стрімким ритмом сучасного ділового життя, давні традиції та технології майбутнього. Абу-Дабі цілком виправдовує свій столичний статус, він знає, як підкорити серце гостя, чим його здивувати і може показати такі дива, яких немає в жодному іншому місті світу.

Райони Абу-Дабі

Усі райони міста, а їх в Абу-Дабі 57, включно з передмістями, точно поділені на квадрати. Вулиці всі прямі, що дуже зручно для туристів, які опинилися у незнайомому місці. Умовно райони поділені на ділові та туристичні. Саме в туристичній частині розташовані 3-5 зіркові готелі, а їхня інфраструктура пристосована для гостей міста. У діловій частині готелів практично немає, хіба що 1-2 зіркові, що більше підходять для проведення семінарів та корпоративних зустрічей. При цьому практично всі райони міста абсолютно безпечні.

Визначні місця Абу-Дабі

Абу-Дабі місто молоде, історичних пам’яток у ньому зовсім небагато, хіба що форт Каср-ель-Хосн та музейні експонати. Але й сучасні дива – мечеть шейха Зайда, Emirates Palace, Башта, що падає, круглий хмарочос, Лувр, викликають не менший інтерес у туристів.

  • Велика мечеть шейха Зайда
  • Президентський готель Emirates Palace
  • Зоопарк Аль-Айна
  • Тематичний парк Феррарі
  • Гора Джебель Хафіт
  • Дорога Корніш
  • Соколиний шпиталь Абу-Дабі
  • Оазис Аль-Айн
  • Острів Саадіят
  • Село Спадщини в Абу-Дабі
  • Круїзний порт Абу-Дабі
  • Яс Вотерворлд
  • Марина Молл
  • Масдар Сіті
  • Острів Яс
  • Яс Молл
  • Національний автомобільний музей Еміратів
  • Центральний ринок

Населення Абу-Дабі

Місцеві жителі, араби, становлять в Абу-Дабі невелику частину населення, за деякими статистичними оцінками, лише близько 20%. Решта мешканців столиці – приїжджі. Серед іноземних громад найбільше індусів, пакистанців та філіппінців. Саме тому арабську мову тут можна почути досить рідко, на відміну, наприклад, хінді. А ось англійська, навіть на невисокому рівні здатна суттєво полегшити життя. Місцевих арабів, або як їх тут називають “еміраті”, відрізняють рідкісну привітність, доброзичливість та усміхненість.

Читайте також:  12 суден вийшли з портів України

Історія Абу-Дабі

Незважаючи на те, що археологи виявили свідчення того, що перші поселення на місці сучасного Абу-Дабі з’явилися ще в 3 тисячолітті до н.е., датою його заснування називають 60-ті роки 18 століття. Як і будь-яке інше місто, Абу-Дабі має свою легенду про те, як це сталося.

Декілька арабських мисливців переслідували в пустелі газель. Втікаючи від людей, вона прямувала у бік Перської затоки, а потім увійшла у воду і дісталася острова, розташованого недалеко від берега. Мисливці, просуваючись її слідами, несподівано натрапили на джерело чистої прісної води. На вдячність за цю, дуже цінну знахідку люди не стали вбивати тварину, а поселення, закладене біля джерела, отримало назву Абу-Дабі, що в перекладі з арабської означає “батько газелі”.

Спочатку це був невеликий форт в оточенні рибальських хатин. Але, вже 1793 року, поселення стало резиденцією місцевих шейхів. Довгий час основним заняттям мешканців поселення залишалися риболовля та видобуток перлів, поки 1958 року, тут не виявили поклади нафти. Завдяки її видобутку, всього лише за кілька десятків років Абу-Дабі з рибальського селища перетворився на сучасний мегаполіс, з усіма атрибутами, що належать цьому статусу. А 1996 року місто стало столицею Об’єднаних Арабських Еміратів.

Найкращий час для відвідування Абу-Дабі

Абу-Дабі одне з найспекотніших міст світу, в літню пору тут справжній пекло, градусники термометрів часто переповзають позначку +50 за Цельсієм. Перебувати на вулиці людині, яка не звикла до такої спеки, справжнє божевілля. Найбільш комфортним для поїздки буде проміжок із жовтня до травня. А максимальне задоволення від поїздки можна отримати у березні – квітні та жовтні-листопаді. А ось із грудня по лютий із купанням у морі можуть виникнути проблеми, вода досить прохолодна, та й уночі температура повітря знижується до 11 градусів тепла. Хоча вдень теж досить комфортно.

Корисні нотатки

Оскільки арабська культура має свої особливості, то, перебуваючи в Абу-Дабі, слід пам’ятати, що тут вважається поганим тоном передавати будь-кому їжу, напої або навіть гроші лівою рукою. Крім того, не можна пропонувати місцевим жителям їжу, до складу якої входить свинина та алкоголь. Входячи в будинок до арабів, потрібно зняти взуття і залишити його біля порога. Втім, із цією вимогою у людей, які народилися в пострадянських країнах, проблем не виникне.

Читайте також:  Путівник по Аль-Айну

Обгортка, фантик або будь-яке інше сміття, кинуте повз урну, може обернутися в Абу-Дабі великими проблемами. Штрафи за це просто величезні. А ще тут діє найсуворіша заборона на паління в готелях, торгових та розважальних центрах і навіть на пляжах. Курити можна лише у спеціально обладнаних для куріння місцях. Інакше – теж чималий штраф, а у разі рецидиву та депортація.

Ввезення в країну лікарських препаратів має низку особливостей. Під забороною тут можуть опинитися такі улюблені туристами “Іммодіум” та “Пенталгін”. Тому краще наперед дізнатися, що і як можна взяти із собою.

Ряд особливостей має священний для мусульман місяць Рамадан. Його початком вважається той день, коли в небі з’являється тонкий серп місяця після місяця восьмого місяця. За цим слідкує спеціальний комітет. Цього місяця, навіть не мусульманам забороняється до заходу сонця їсти, пити та палити у громадських місцях, а також співати та танцювати. Порушення цього правила може призвести навіть до ув’язнення.

А ось вимоги до дрес-коду, навпаки, виконувати легко та просто. Справа в тому, що за законами ісламу одяг має прикривати плечі та коліна людини. Незалежно, до речі, від статі. Цьому сприяє пекуче сонце. Тому для прогулянок за межами готелю краще вибирати вільний та закритий одяг із натуральних світлих тканин. Так і шкіра буде захищена від ультрафіолету та пристойності дотримані.

Що потрібно зробити туристу в Абу-Дабі

Мечеть шейха Зайда – пункт номер один у списку пам’яток Абу-Дабі. Сучасне диво світла, яке обов’язково варто побачити на власні очі. На відміну від багатьох культових закладів, ця мечеть відкрита для туристів. Жінкам прямо на вході видадуть абайї, спеціальний одяг, а от чоловіків у коротких шортах та майках без рукавів можуть не впустити. Як зовні так і зсередини мечеть вражає уяву – в ній одночасно можуть розміститися понад 40 тисяч людей. Усюди мармур, сусальне золото, кришталь, напівдорогоцінне каміння та кристали Сваровські. У головному молитовному залі лежить килим, площа якого понад 5600 кв.м., а вага – 47 тонн. Внутрішнє подвір’я викладено унікальною мармуровою мозаїкою.

Прогулятися по набережній Корніш, загальна довжина якої 8 кілометрів. Пішохідні та велодоріжки, дитячі майданчики та затишні кафе. Багато зелені та розкішні фонтани, пляжі та вуличні музиканти. Щоб оглянути набережну повністю, можна орендувати велосипед. Абсолютно безкоштовним та приємним бонусом будуть чудові види на воду, з одного боку і величні хмарочоси – з іншого. Незабутнім видовищем стане захід сонця.

Читайте також:  Штайнмайєр відвідає з візитами Японію та Південну Корею

Дійти до Emirates palace, шикарного готелю, до офіційних 5 зірок якого, неофіційно додають ще 2. І заглянути всередину, щоб переконатися, що навіть 7 зірок відверто мало для всієї цієї пишності. Кажуть, лише на оздоблення цього втілення східної розкоші пішло близько двох тонн золота. Поринути в атмосферу цієї пишноти може кожен турист, наприклад, випивши тут чашку капучино, або покуштувавши морозиво із золотом. І обійдеться це лише 60 дирхам (приблизно 20 доларів).

Потрапити до Лувру. Так Так. саме тут, в Абу-Дабі, він теж є. І все офіційно, оскільки лише за брендову назву Емірати заплатили Франції дуже кругленьку суму (525 млн) в євро. Та й предмети мистецтва тут виставлені у рамках тридцятирічної угоди між містом Абу-Дабі та урядом Франції. В експозиції полотна Леонардо да Вінчі, Гогена, Ван Гога, Пікассо, Клода Моне, предмети культури стародавніх цивілізацій, орендовані у Лувру, Версалю, центру Жоржа Помпіду та музею Орсе. До речі, унікальний архітектурний проект музею також розробили французи.

Вибрати найкрасивіший хмарочос в Абу-Дабі. А їх тут вистачає, за що місто навіть називають “Манхеттен Близького Сходу”. Насамперед, це комплекс Етіхад Тауерс з 5 веж, що стоять поряд один з одним. Це і круглий хмарочос, який піднімається над горизонтом як блакитна куля, площею близько 62 000 кв.м. та висотою 110 метрів. А Падаюча вежа, в самому серці Абу-Дабі, і зовсім стала рекордом Книги Гіннеса, як навмисне нахилена вежа у світі.

Провести цілий день у тематичному парку “Ferrari world”, на острові Яс, де знаходиться постійна гоночна траса Формули 1. У вільний від перегонів час тут працюють безліч атракціонів як для дітей, так і для дорослих. Академія картингу, дитяча гоночна траса, галерея Феррарі, світлові шоу та головний конвеєр адреналіну – американські гірки 63 метрової висоти, що розганяються до 120 кілометрів на годину. з нахилом рейок 51 градус.

Прогулятися казковою оазою Аль-Айна. Площа 1200 га, покрита плантаціями фінікових пальм. Їхнє життя підтримується складною системою поливу, в основі якої лежить найдавніша іригаційна техніка. Тиша, прохолода, спів птахів – все це кожному мешканцю та гостю столиці Еміратів є абсолютно безкоштовно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я