Провітрюйте квартиру та взимку – це важливо

29

Взимку люди дбають про збереження тепла у будинку, тому вікна та двері ретельно перевіряються на наявність щілин. У результаті виходить герметичний простір, куди практично не потрапляє свіже повітря. І це не дуже добре!

Щоб уникнути застуди та інших захворювань, провітрювати приміщення важливо навіть у холодну пору року, пише портал Obozrevatel, який зібрав кілька важливих причин, чому потрібно пускати свіже повітря квартиру взимку.

Позбавтеся алергенів

Навіть якщо до сезону цвітіння далеко, у будинку ще багато побутових збудників, які можуть спровокувати алергічні реакції. Невидима оку пил на меблів та килимах, частинки епітелію на матрацах, особливо якщо в будинку є вихованці, а також хімічні речовини від засобів для чищення – все це може позначитися негативно на вашому здоров’ї. Симптоми респіраторних захворювань можуть посилитися взимку через відсутність провітрювання.

Зволожте повітря

Часті застуди в зимову пору року зумовлені тим, що під час опалювального сезону повітря у приміщенні стає сухим. Обігрів без провітрювання зневоднює повітря, позбавляючи додаткової вологи наші слизові оболонки. Це послаблює природний імунітет організму, якому важче боротися з вірусами. Простудні захворювання частішають, якщо постійно перебувати в сухому і не провітрюваному приміщенні.

Запобігайте розмноженню бактерій та цвілі

У закритому просторі зростання небезпечних бактерій збільшується. Навіть використання зволожувачів та очищувачів повітря недостатньо, щоб видалити надлишки СО2 у будинку. Епідеміологи стверджують, що регулярне провітрювання є не добровільною, а обов’язковою дією. Це необхідно як захід профілактики від хвороб.

Як провітрювати

Є кілька правил, як правильно та безпечно провітрювати приміщення. Щоб не заморозити рідних, свійських тварин та рослинність на підвіконні, існує система так званого уривкового провітрювання 5/5. Таке правило більше підходить для тих, хто основну частину часу проводить удома. Потрібно відкривати всі кватирки в квартирі на 5 хвилин і робити так 5 разів на день, що не зможе зробити людина, яка весь день на роботі. У такому разі відкривайте вікна на 10 хвилин щодня. А якщо у вас велика квартира або всі вікна виходять лише на один бік будинку, для кращої циркуляції відчиняйте вікна на 15 хвилин на день. Будинки або квартири, розташовані у пожвавлених районах, рекомендується провітрювати у певний годинник, наприклад до 9:00 та після 22:00, щоб звести забруднення до мінімуму. Пам’ятайте також, що кухня в першу чергу потребує вентиляції.

Читайте також:  Відчуйте себе шеф-кухарем: прості у приготуванні закуски, основні страви та солодке

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я