Продовольчі банки у Великій Британії мають найвищий попит за всю історію

15

Зіткнувшись зі зростанням споживчих цін і бідністю, що проростає, продовольчі банки Великобританії заявляють, що вони мають найвищий попит за всю свою історію. «Це найнапруженіший час, який колись переживали незалежні продовольчі банки у Великій Британії, і для багатьох зростаючий попит створює проблеми», – сказала Deutsche Presse-Agentur Сабіна Гудвін, виконавчий директор парасолькової організації Independent Food Aid Network.

«Зараз як ніколи ясно, що благодійна допомога не є ні стійкою, ні прийнятною як відповідь на бідність, що росте», – сказав Гудвін. Швидше, за його словами, люди потребують виплати аліментів, а також зарплати, що дозволяє оплачувати продукти харчування для себе та своєї сім’ї.

Інфляція у Великій Британії останнім часом становила близько одинадцяти відсотків, ще вище, якщо обмежуватися лише продуктами харчування. Економіка Великобританії перебуває у стані рецесії і ледь оговталася пандемічного спаду проти іншими країнами. Brexit призвів до різкого падіння торгівлі із найбільшим ринком на порозі країни – Європейським Союзом.

Уряд обіцяв «вирівнювання».

Консервативний уряд Великобританії на початку парламентського терміну фактично почав із обіцянки «вирівняти рівень життя» – іншими словами, скоригувати умови життя у бік підвищення у всіх частинах країни. Але з того часу мало що сталося: Зокрема, на півночі Англії багато регіонів відрізано, а рівень дитячої бідності високий. Через наслідки війни в Україні ситуація погіршилася.

За даними організації Trussell Trust, до якої входять 1300 продовольчих банків Великобританії, цього року з квітня по вересень вже було роздано понад 1,3 мільйона посилок з продуктами харчування для екстрених випадків – на третину більше, ніж за той же період минулого року, та у півтора рази більше, ніж до пандемії. Крім того, 320 тисяч осіб уперше за півроку звернулися до продовольчих банків. Це на 40 відсотків більше, ніж за той же період 2021 року.

Читайте також:  Російські війська просунулися вперед у Бахмуті

Зберігання та охолодження пожертвуваних продуктів харчування є проблемою для деяких продовольчих банків, оскільки це обмежує їх можливості прийому пожертвувань. Король Чарльз III через один зі своїх фондів зробив велику пожертву, яка дозволить придбати не менше 800 холодильників та морозильників для продовольчих банків та інших подібних організацій. Раніше організації вже повідомляли, що попередні роки у різдвяних пожертвуваннях на продукти харчування іноді доводилося відмовляти, оскільки їх не можна було охолодити.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я