Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр шукає те, що не втрачав. Він не цілком голосно виступив посередником у переговорах між партіями, що зайшли в глухий кут з питання про дату проведення дострокових виборів, викликаних кризою уряду канцлера Олафа Шольца.
Президент Німеччини шукає дату майбутніх виборів
Джерело в офісі президента повідомило агентству AFP у понеділок, що цього тижня президент Німеччини проводив конфіденційні переговори з представниками партій. «з метою визначити свою роль у досягненні порозуміння». Формула дуже делікатна.
Минулого тижня Шольц заявив про свій намір провести вотум довіри – ключовий крок на шляху до розпуску парламенту та проведення нових виборів – 15 січня.
Запланована дата голосування у парламенті виведе країну на шлях виборів наприкінці березня.
Проте консерватори наполягають на тому, щоб канцлер провів голосування вже у середу, відкривши шлях до виборів у січні.
Представник Шольца Штеффен Хебестрайт заявив журналістам у понеділок, що «канцлер не виноситиме вотум довіри в середу».
Шольц торгується
Шольц заявив про свою готовність провести вотум довіри раніше, заявивши в неділю, що це може статися цього року, “якщо всі сторони погодяться”.
Однак канцлер хоче досягти прогресу за ключовими законодавчими актами, такими як реформи соціального забезпечення та конституційні гарантії, до того, як парламент буде розпущений.
Шольц запропонував Мерцю провести переговори з лідерами парламенту про дату, але опозиція одразу відкинула цю пропозицію.
Партія Зелених, яка залишилася із Шольцем у коаліції, також закликала до ясності щодо графіка виборів. А лідер партії, яка відійшла у відставку Рікарда Ланг заявила, що партія «готова до всього». Хоча її авторитетна думка вже навряд чи втішить когось.
Проте остаточну дату голосування щодо вотуму довіри має визначити Шольц, повідомив Хабек журналістам у понеділок.
«Зрештою рішення за ним»– сказав Хабек, толерантно не запропонувавши свого варіанта.
Німеччина перебуває у стані політичної невизначеності з того часу, як минулого тижня ліберальна Вільна демократична партія вийшла з тристоронньої коаліції Шольца, позбавивши його уряду парламентської більшості.