Поради водію-початківцю

94
за рулем

Абсолютно кожен автовласник стикався з ситуацією, коли після отримання посвідчення водія поруч з ним більше не сидить інструктор, який може підказати і допомогти в різних незрозумілих ситуаціях. З цього моменту починається отримання безцінного досвіду водія, що дозволяє вдосконалювати свої навички. Щоб отримання цього досвіду проходило якнайкраще, існують так звані поради водію-початківцю, мова про які піде нижче.

Найбільш банальною, проте часто ігнорованою порадою є правильний підбір взуття та одягу для водіння авто. Одяг, що не сковує рухів, дозволить значно швидше зреагувати в екстремальній ситуації. Це ж стосується і взуття, яке має бути зручним і закритим, тому що якщо керувати автомобілем, наприклад у шльопанцях, то велика ймовірність, що вони спадуть у самий невідповідний момент, а натиснути на розпечену під літнім сонцем педаль гальма босою ногою навряд чи вдасться.
Важливим є зміст необхідних речей в автомобілі. До таких відносяться:

  • Аптечка та вогнегасник;
  • Буксирувальний трос;
  • Запасне колесо;
  • Дрантя для очищення стекол.

Корисною є також постійна наявність в автомобілі сонцезахисних окулярів, які допоможуть уникнути засліплення сонцем або навіть яскравим снігом. Головне не брати із собою в салон різні непотрібні та дрібні речі, які не тільки захаращуватимуть автомобіль, а й випадково потрапивши під педалі, можуть стати причиною аварійної ситуації.

Поради водію-початківцю також свідчать, що водіння автомобіля необхідно здійснювати впевнено. Якщо ви не впевнені в необхідності здійснення, будь-якого маневру краще не робіть його. Під час їзди намагайтеся максимально дотримуватися всіх правил правил дорожнього руху. Пересувайтеся дорогами, орієнтуючись по знаках та дорожніх розмітках, а також постійно перевіряйте справність ваших поворотників та стопів, це допоможе не тільки уникнути аварії, але й викличе до вас повагу інших учасників руху.

Читайте також:  Готівковий кредит: умови та переваги отримання для українських громадян

Найбільш поширена помилка багатьох водіїв-початківців, це надмірна розслабленість, яка настає через 1-2 роки керування автомобілем. Це найбільш небезпечний період, оскільки такі малодосвідчені водії думають, що вже все вміють і знають і починають нехтувати загальними правилами, що зрештою призводить до сумних наслідків.

Важливо також надолужити втрачене і вже самостійно набути навичок водіння в різних погодних умовах. Наприклад, навчитися водінню в зимовий період на слизькій дорозі буде особливо корисно водіям-початківцям. Для цього необхідно вибрати пустельний ділянку слизької дороги, на якій можна потренувати входження в замет і виходи з нього.

Слід пам’ятати, що поради водію-початківцю та встановлені ПДР створені, перш за все, для забезпечення безпеки всіх учасників руху. Навіть якщо ви водій зі стажем, це не дає вам якихось привілеїв на дорозі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я