Абсолютно кожен автовласник стикався з ситуацією, коли після отримання посвідчення водія поруч з ним більше не сидить інструктор, який може підказати і допомогти в різних незрозумілих ситуаціях. З цього моменту починається отримання безцінного досвіду водія, що дозволяє вдосконалювати свої навички. Щоб отримання цього досвіду проходило якнайкраще, існують так звані поради водію-початківцю, мова про які піде нижче.
Найбільш банальною, проте часто ігнорованою порадою є правильний підбір взуття та одягу для водіння авто. Одяг, що не сковує рухів, дозволить значно швидше зреагувати в екстремальній ситуації. Це ж стосується і взуття, яке має бути зручним і закритим, тому що якщо керувати автомобілем, наприклад у шльопанцях, то велика ймовірність, що вони спадуть у самий невідповідний момент, а натиснути на розпечену під літнім сонцем педаль гальма босою ногою навряд чи вдасться.
Важливим є зміст необхідних речей в автомобілі. До таких відносяться:
- Аптечка та вогнегасник;
- Буксирувальний трос;
- Запасне колесо;
- Дрантя для очищення стекол.
Корисною є також постійна наявність в автомобілі сонцезахисних окулярів, які допоможуть уникнути засліплення сонцем або навіть яскравим снігом. Головне не брати із собою в салон різні непотрібні та дрібні речі, які не тільки захаращуватимуть автомобіль, а й випадково потрапивши під педалі, можуть стати причиною аварійної ситуації.
Поради водію-початківцю також свідчать, що водіння автомобіля необхідно здійснювати впевнено. Якщо ви не впевнені в необхідності здійснення, будь-якого маневру краще не робіть його. Під час їзди намагайтеся максимально дотримуватися всіх правил правил дорожнього руху. Пересувайтеся дорогами, орієнтуючись по знаках та дорожніх розмітках, а також постійно перевіряйте справність ваших поворотників та стопів, це допоможе не тільки уникнути аварії, але й викличе до вас повагу інших учасників руху.
Найбільш поширена помилка багатьох водіїв-початківців, це надмірна розслабленість, яка настає через 1-2 роки керування автомобілем. Це найбільш небезпечний період, оскільки такі малодосвідчені водії думають, що вже все вміють і знають і починають нехтувати загальними правилами, що зрештою призводить до сумних наслідків.
Важливо також надолужити втрачене і вже самостійно набути навичок водіння в різних погодних умовах. Наприклад, навчитися водінню в зимовий період на слизькій дорозі буде особливо корисно водіям-початківцям. Для цього необхідно вибрати пустельний ділянку слизької дороги, на якій можна потренувати входження в замет і виходи з нього.
Слід пам’ятати, що поради водію-початківцю та встановлені ПДР створені, перш за все, для забезпечення безпеки всіх учасників руху. Навіть якщо ви водій зі стажем, це не дає вам якихось привілеїв на дорозі.