Поради водіям: як захистити лобове скло машини від тріщин та зледеніння взимку

821

Тріщина на лобовому склі – це серйозна проблема для водіїв будь-якої пори року. Їх може спровокувати навіть найдрібніша необережність на дорозі, наприклад, камінчик у скло.

Взимку проблема утворення тріщини стає більш ймовірною через морози та різкі перепади температур. Ось кілька порад автомобілістам, як захистити скло своєї машини взимку.

Перевірте цілісність скла

Насамперед слід розуміти, що нізвідки тріщина точно не з’явиться. Якщо скло тріснуло, значить, на ньому вже був відкол або мікроушкодження, а різке коливання температури посилило ситуацію.

Тому перед початком холодного сезону перевірте скло на наявність навіть малопомітних сколів. Якщо помітили хоч щось, краще заздалегідь провести ремонт скла у спеціалізованому сервісному центрі.

Прогрівайте автомобіль правильно

Закони фізики підтверджують, що тріщини на склі утворюються через різкі перепади температур, яких водіям слід уникати. Тому потрібно правильно прогрівати автомобіль. При прогріванні бажано, щоб скло та салон прогрівалися одночасно та рівномірно.

Найбільша помилка полягає у прогріванні машини з відключеним обігрівачем. А потім його зазвичай різко вмикають і направляють на скло. Так робити точно не варто, якщо хочете зберегти лобове цілком.

Не лийте гарячу воду

Це також стосується перепадів температури. Спочатку слід дати склу прогрітися до початку розморожування і вже потім акуратно видалити лід або сніг скребком. Категорично не можна стукати по склу, намагатися сколювати або віддирати кригу на непрогрітому склі.

Протирайте щітку для скла

До речі, говорячи про очищення скла скребком, обов’язково протирайте його від піщинок перед використанням. Замість нього можна використовувати спеціальний інструмент для миття вікон.

Постарайтеся в зимовий час зменшити вологість в салоні автомобіля за допомогою циркуляції теплого повітря в салоні і використання текстильних килимків, що вбирають вологу.

Читайте також:  Щоб не довелося колупати нігтем: поради, як знайти і зачепити край скотчу

Правильно паркуйте машину

За умови не дуже сильних морозів скло машини може трохи розтанути самостійно. Якщо ви залишаєте автомобіль узимку на вулиці, поставте його лобовим склом на схід. Таким чином, перші промені сонця відігріють скло і простіше його очистити.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я