Під льодами Антарктики виявлено річку завдовжки з Темзу

17

Вчені-гідрологи зробили сенсаційне відкриття.

Під льодами Антарктики виявлено річку завдовжки з Темзу.

Безкраї льоди Антарктики таять безліч секретів. Однак сучасні технології дозволяють робити дивовижні відкриття. Так, під льодами Антарктики було виявлено раніше невідому вченим річку.

Під антарктичними льодами ховаються не лише скелі. Наприклад, уже кілька десятиліть вченим відомо про найбільше підледникове озеро Схід.

А тепер Мартін Зігерт, дослідник Імперського коледжу Лондона, і його команда розповіли у статті для Nature Geoscience про підлідну річку, довжина якої приблизно дорівнює Темзі.

Під льодами Антарктики виявлено річку

Як відомо, річка завдовжки не менше 460 кілометрів була виявлена ​​за допомогою бортових радіолокаційних пристроїв. Потім Зігерт та його колеги використовували дані для моделювання гідрології крижаного щита.

Група зосередилася на складнодоступній та недостатньо дослідженій території. Досліджуваний регіон охоплює льоди і Західно-, і Східноантарктичних крижаних щитів, сягаючи моря Уедделла. Виявлена ​​річка впадає в море під
гігантським плавучим льодовиком.

До речі, до Південного океану впадає відносно невеликий об’єм води — близько 86 400 кубометрів на годину. Що, до речі, відповідає приблизно десятій частині кількості води Рейну в районі Кельна за нормального рівня води.

Чому це відкриття таке важливе для вчених

Як відомо, вода в Антарктиці утворюється з основи льодовика, де сила тертя та високий тиск розріджують лід.

На відміну від, наприклад, Гренландії. Там влітку при підвищенні температури повітря тала вода проникає з поверхні через так звані льодовикові млина у глибини, де може накопичуватися.

Проте в Антарктиці температура повітря на значній частині континенту для такого процесу навіть влітку підвищується недостатньо.

Тим часом, з глобальним потеплінням, що продовжується, ситуація може змінитися. Тоді, при прогнозуванні потенційних наслідків кліматичних змін в Антарктиці, необхідно буде враховувати існування великих річок.

Читайте також:  Дострокові вибори у Туреччині 14 травня

Наприклад, якщо літо стане досить теплим, щоб викликати достатнє танення поверхні, ця тала вода може досягти та зміцнити річкові системи під льодом. Принаймні в деяких частинах Антарктики.

Крім того, вода підлідних річок може збаламутити теплу воду в океані і штовхати її до льодовиків шельфу. Таким чином сприяючи ще більшому відтаванню їхніх підстав.

«Завдяки супутниковим вимірам ми розуміємо, які регіони Антарктиди втрачають лід і в яких кількостях. Але не завжди ми можемо знати чому. Це відкриття, можливо, стане тим недостатнім будівельною цеглою для наших висновків. Ми могли сильно недооцінити швидкість, з якою тануть льодовики, якщо не взяти до уваги вплив цих річкових систем», — каже один із авторів статті Крістін Доу з Університету Ватерлоо.

Пані Доу також зазначила, що якщо настільки суттєва водна система досі була прихована від дослідників, можна уявити, скільки ще несподіваних відкриттів належить зробити людству.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я