Перед візитом канцлера китайські експерти критикують Бербок.

13

23 години у літаку за 11 годин у Пекіні. Візит Олафа Шольца до Китаю коротший, ніж будь-яка попередня подорож туди канцлера. Чи стане він поворотним моментом у китайській політиці?

Bruce Rolff / shutterstock.com

Перед візитом канцлера Олафа Шольца (СДПН) до Пекіна китайські експерти розкритикували німецьку дискусію про відносини з Китаєм, а також федерального міністра закордонних справ Анналену Бербок.

Бербок «не виконала своїх обов’язків» перед візитом канцлера

“Той факт, що зовнішня політика Німеччини підривається внутрішньою політикою, є проблемою для Німеччини”. Бербок “не виконала своїх обов’язків федерального міністра закордонних справ: принесла країні більше неприємностей, ніж переваг у зовнішній політиці”. Так завив експерт. За повідомленням партійної газети, Бербок кілька разів критикувалась з того часу, як вона вступила на посаду. Її «ціннісна» політика відрізняється від прагматичного шляху Німеччини.

Перед візитом канцлера Китай уважно стежить за німецькою внутрішньою повісткою

У коаліції світлофорів багато різних голосів, сказав Хе Чжигао із Європейського інституту Академії наук, повідомляє Global Times. Зелені Бербок і Роберт Хабек хотіли привести німецько-китайські економічні відносини «у змагання з жорсткішою позицією щодо Китаю». Але ті голоси, які закликають до продовження взаємодії з Китаєм, «як і раніше, користуються більшою підтримкою в уряді», — сказав Хе Чжигао.

Чи займе Шольц прагматичну позицію у Китаї?

Побоювання щодо залежності Німеччини від Китаю матимуть обмежений вплив, допоки коаліція «дотримується прагматичної позиції». Так пише Global Times із посиланням на експертів. Англомовна газета видається органом комуністичної партії Volkzeitung і служить міжнародним рупором.

Бербок нагадує Шольцю про коаліційну угоду

Шольц дозволив китайській державній компанії Cosco увійти до терміналу в порту Гамбурга перед від’їздом. Він показав приклад, який багатьох у Німеччині засмучує. Зелені, зокрема, тепер із підозрою ставляться до короткої поїздки канцлера.

Читайте також:  Байден підтвердив: Сі Цзіньпін – диктатор

Анналена Бербок: «Ми хочемо і маємо формувати наші відносини з Китаєм в аспектах партнерства, конкуренції та системного суперництва».  Anastasiia Guseva / shutterstock.com

Тому міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) визнала за необхідне нагадати канцлеру про коаліційну угоду. У ньому СДПН, Зелені та ВДП погодилися шукати співробітництва з Китаєм. Але виключно «на основі прав людини та застосовного міжнародного права». «Ми повинні формувати відносини з Китаєм у партнерстві, конкуренції та системному суперництві» – заявила Бербок.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я