Пенсії, доходи та поштові витрати: що зміниться у липні?

20

Для дітей та молоді – великі свята, для багатьох дорослих – більше грошей у гаманці – ось ті зміни, з якими споживачі зіткнуться у липні. Огляд.

 

Пенсії, доходи та поштові витрати: що зміниться у липні?

Що зміниться у липні? Більше грошей для пенсіонерів, вищі безподаткові суми для одержувачів допомоги для громадян та нова функція для електронного рецепту: до сезону відпусток жителі Німеччини можуть розраховувати на деяке полегшення. Однак у деяких місцях це коштуватиме дорожче. Огляд.

Підвищення пенсій

Другий рік поспіль приблизно для 21 мільйонів пенсіонерів відбудеться значне підвищення пенсій: на заході країни виплати зростуть на 4,39 %, а на сході – на 5,86 %. За щомісячної пенсії в 1 000 євро, заснованої лише на західних внесках, на рахунок тепер надходитиме приблизно на 44 євро більше, а за пенсії в ту ж суму зі східними внесками – майже на 60 євро більше.

Внески на довгостроковий догляд

У зв’язку зі зростанням витрат, внесок на догляд за хворими буде збільшено на 0,35% – дещо більше для людей без дітей. Сім’ї з кількома малолітніми дітьми, навпаки, зменшать дохід. В даний час розмір внеску становить 3,05% від брутто-зарплати, а для тих, хто не має дітей, – 3,4%. На початку наступного року розмір допомоги з догляду буде збільшено.

Доходи громадян

Починаючи з липня, для одержувачів допомоги на дохід громадянина буде запроваджено деякі зміни. Наприклад, збільшиться розмір допомоги, що не оподатковується, для працюючих за наймом. У майбутньому їм дозволять утримувати 30 % свого доходу, якщо він становить від 520 до 1000 євро. Для молодих людей верхня межа 520 євро застосовуватиметься до студентської роботи. Одночасно розширюються можливості подальшого навчання.

Читайте також:  Екс-президент Німеччини нагнітає ситуацію навколо Китаю

Допомога за короткий робочий день

Спрощений доступ до допомоги за короткочасну роботу в період пандемії та енергетичної кризи спливає 1 липня. З цього моменту компанії знову будуть зобов’язані платити щонайменше одну третину (раніше 10%) своїх співробітників більш ніж на 10% менше за будь-який конкретний місяць.

Закон про викривачів

З 2 липня особи, які повідомляють про порушення в державних органах та компаніях, мають бути захищені від звільнень та переслідувань. Крім того, у державних органах та компаніях мають бути створені контактні пункти для прийому повідомлень про шахрайство, корупцію або порушення правил утримання тварин чи охорони навколишнього середовища.

Електронний рецепт

Люди, які мають обов’язкове медичне страхування, можуть отримувати електронні рецепти в аптеках за допомогою страхової картки. Очікується, що до кінця липня 80% аптек буде підключено до цієї системи.

DHL

З 1 липня деякі клієнти DHL будуть змушені платити вищі ціни: Поштові витрати на посилку вагою 10 кілограмів зростуть із 9,49 до 10,49 євро. Також подорожчають такі послуги, як післяплата або доставка великогабаритних товарів.

Податок на зберігання газу

Податок на зберігання газу, що становить частину ціни на природний газ, з 1 липня зросте до 1,45 євро за мегават-годину (0,145 цента за кіловат-годину) з колишніх 59 центів за мегават-годину. Для будинку на одну сім’ю з річним споживанням 20 000 кВт/год це призведе до додаткових витрат у розмірі 18 євро на рік.

Функція Maestro

Функція Maestro на жиро-картах більше не буде доступною. Досі клієнти могли без проблем платити та знімати гроші за допомогою цієї картки за кордоном. За даними Німецької банківської індустрії, банки та ощадні каси зараз обирають нових партнерів для закордонного використання.

Читайте також:  Угруповання "Рейхсбюргер" готувало штурм Бундестагу

Телевізійні літні канікули

У липні німецьким телеглядачам знову доведеться попрощатися зі звичними форматами – на кілька тижнів. Наприклад, Сандра Майшбергер (12-го числа), Майбріт Іллнер (20-го числа) та Маркус Ланц (23-го числа) йдуть на канікули. Липень – це також місяць без нового «Таторту».

Великі свята

І знову є рівно один тиждень, коли всі школярі Німеччини відпочивають разом, починаючи з 28 липня, коли Баварія стає останньою федеральною землею, де починається вільний від шкільних занять період.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я