Орган ЄС з питань надання притулку очікує зростання кількості прохачів притулку

18

Голова Агентства ЄС з надання притулку (EUAA) Ніна Грегорі очікує на подальше збільшення числа прохачів притулку в Європейському Союзі. «Цілком очевидно, що зростання кількості заявок триватиме в найближчому майбутньому», – сказав Грегорі в інтерв’ю газеті Funke Mediengruppe. Нестабільність та загрози людській безпеці – характерні риси сьогоднішнього світу, сказав він. “На жаль, вони не тимчасові”.

За словами Грегорі, геополітичні події у 2021 та 2022 роках вплинуть безпосередньо на потребу у міжнародному захисті та призведуть до збільшення кількості переміщень до країн ЄС. Із січня по жовтень цього року в ЄС було подано майже 790 тисяч заяв про надання притулку, сказав він. За його словами, це на 54 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Війна в Україні посилює тиск на європейські системи прийому

Але цей показник залишається нижчим за показники 2015 і 2016 років, додав Грегорі. За даними агентства ЄС з питань притулку, більшість прохачів притулку прибувають із Сирії, Афганістану та Туреччини. Останнім часом у Німеччині також побільшало осіб, які шукають притулку.

Військовим біженцям з України не доведеться проходити тривалу процедуру отримання притулку до ЄС. Вони отримують тимчасовий захист з початку російського вторгнення в Україну. За словами Грегорі, для цього зареєстровано 4,7 мільйона людей. Активізація Директиви про тимчасовий захист запобігла колапсу національних систем надання притулку в Європі, сказав Грегорі. Проте мільйони реєстрацій чинили значний тиск на європейські системи прийому.

Грегорі закликав до прогресу в планованій ЄС реформі надання притулку та міграції. Вона сказала, що вітає заяву на рівні ЄС про те, що структурні рішення буде знайдено до європейських виборів 2024 року. «Прогрес із цих питань матиме велике значення».

Читайте також:  Бундесвер починає перекидання системи Patriot до Польщі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я