Олімпійський бокс

10
Бокс

Як з’явився бокс достеменно невідомо. Хоча найбільш ранні свідоцтва про нього відносяться до шумерських артефактів, знайдених на території сучасного Іраку і датованих III тисячоліттям до н.е. У 688 р. до н.е. бокс був представлений на стародавніх Олімпійських іграх, де боксери використовували м’які шкіряні ремені для зв’язування рук і передпліч з метою захисту.

Бокс, здавалося, зник із розпадом Римської імперії, а потім знову з’явився в XVII столітті в Англії, де записи про аматорський бокс почалися 1880 року. Спочатку змагання проводилися в п’яти вагових категоріях: найлегшій – не більше 54 кг; напівлегкій – не більше 57 кг; легкій – не більше 63,5 кг; середній – не більше 73 кг; важкій – будь-яка вага.

Короткий огляд правил

Олімпійський бокс регулюється особливими правилами. До змагань допускаються тільки боксери-аматори, тому Олімпійські ігри часто ставали відправною точкою блискучої кар’єри найвідоміших представників цього виду спорту, включно з Мухаммедом Алі, який, будучи Кассіусом Клеєм, завоював золото в напівважкій вазі на Олімпійських іграх 1960 року в Римі.

У період з 1984 по 2012 рік боксери були зобов’язані носити захисний шолом, але до Ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро від цього правила відмовилися (жінки досі повинні надягати захисний шолом). Кожен поєдинок проводиться протягом трьох раундів по три хвилини у чоловіків і чотирьох раундів по дві хвилини у жінок. Після закінчення кожного раунду кожен із суддів визначає переможця на підставі критеріїв суддівства і присуджує йому 10 очок за раунд. Той, хто програв у раунді, може отримати від семи до дев’яти очок залежно від рівня виступу в цьому раунді. Після закінчення поєдинку кожен суддя підсумовує бали за раунд і визначає остаточного переможця.

Читайте також:  Хто відкрив Африку, скільки країн до неї входять і що ще відомо про колоритний континент

Олімпійська історія

Дебют боксу на сучасних Олімпійських іграх відбувся 1904 року, і відтоді змагання з боксу проводилися на всіх літніх Іграх, за винятком Олімпіади 1912 року в Стокгольмі, оскільки шведське законодавство забороняло цей вид спорту в той час. Жіночий бокс уперше було включено до олімпійської програми в Лондоні 2012 року. На Іграх 1904 року в Сент-Луїсі представники США посіли весь п’єдестал пошани, оскільки в змаганнях взяли участь спортсмени однієї країни! Спортсмени команди США продовжують домагатися олімпійських успіхів у цьому виді спорту (вони завоювали загалом 117 медалей), також успішно виступають спортсмени з Куби (78 медалей) і Великобританії (62 медалі).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я