Олексій Резніков: «Щоб перемогти, нам потрібна зброя»

47
Олексій Резніков «Щоб перемогти, нам потрібна зброя»

Міністр оборони України спростував інсинуацію, що західна зброя потрапляє на «чорний ринок».

Міністр оборони України Олексій Резніков під час виступу в «Атлантичній раді» спростував інсинуацію про те, що Україна нібито продає західну зброю на «чорному ринку». За словами міністра, існує низка механізмів, які дають змогу відстежувати його місцезнаходження.

«Занепокоєння щодо того, що Україна нібито може перенаправити західну зброю на «чорний ринок», створено штучно. З першого дня ми працювали в тісній співпраці з нашими партнерами, щоб забезпечити повну прозорість у цьому питанні. Крім того, приблизно три місяці тому я офіційно звернувся до держав, які надають нам зброю, із пропозицією направити моніторингову місію в Україну, і низка країн уже зробила це. Зараз ми активно впроваджуємо систему матеріально-технічного забезпечення, яку використовує НАТО. Ми також прагнемо розширювати та нарощувати темпи її використання, щоб наші партнери почувалися комфортно. Більше того, я кілька разів обговорював цю тему із міністром оборони США Ллойдом Остіном. Також використовуватиметься інший механізм для відстеження наданої зброї. Крім цього, ми будемо використовувати дві нові системи, розроблені разом із нашими партнерами з Пентагону. Україна займається забезпеченням контролю та прозорості. Це в наших інтересах, бо нам потрібно виживати, а не займатися контрабандою чи вести збройовий бізнес», – заявив Олексій Рєзніков.

Міністр оборони України наголошує: дана західна зброя знаходиться на фронті та активно використовується. Так, за його словами, завдяки реактивним системам залпового вогню HIMARS вдалося знищити російські військові склади, що суттєво сповільнило поступ військ противника. Було також знищено близько 30 командних пунктів та складів із боєприпасами. Водночас, за його словами, для проведення успішних контрнаступальних дій та звільнення української території, включаючи Крим, Києву необхідно більше важкої техніки.

Читайте також:  Нетаньяху та Шольц відвідали меморіальний комплекс Голокосту

«Щоб перемогти, нам потрібна зброя. Є лише одна можлива форма перемоги для України: повернути всі захоплені Росією землі, зокрема Крим. Нам потрібна зброя – швидко та в достатній кількості. Потрібні системи протиповітряної та протиракетної оборони, далекобійна зброя, зокрема, реактивні системи залпового вогню, протикорабельні ракети, авіація, танки та броньовані машини. Вони потрібні нам для успішного контрнаступу та витіснення ворога з нашої землі. – заявив Олексій Рєзніков. – Для того, щоб успішно стримувати супротивника на фронті завдовжки дві з половиною тисячі кілометрів, нам необхідно мати як мінімум 50 РСЗВ».

За його словами, для проведення ефективних контрнаступних дій нам потрібно щонайменше 100 таких систем, що дозволить змінити ситуацію на полі бою.

«Росія вже розміщує склади далеко від наших позицій. Ось чому нам потрібно мати далекобійні системи, які можуть завдавати ударів дальністю понад 100–150 кілометрів. Системи дальньої дії дозволили б нам повністю знищити логістику та швидко відрізати російську армію від її підтримки», – наголосив міністр оборони України.

За інформацією журналіста «Олександр Яневський»

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я