Макрон радиться з Байденом перед візитом до Китаю.

26

Перед державним візитом до Китаю президент Франції Еммануель Макрон погодив свої дії із президентом США Джо Байденом. Обидва президенти обговорили триденний візит, для участі в якому Макрон прибуде до Пекіна сьогодні, повідомляє Білий дім у Вашингтоні.

«Вони підтвердили свою непохитну підтримку України перед агресією Росії, що триває», – йдеться в короткій заяві про телефонну розмову у вівторок.

Посольство Франції у Вашингтоні заявило: «Обидва лідери обговорили своє спільне бажання залучити Китай до прискорення закінчення війни в Україні та участі у побудові міцного миру в регіоні». Французький президент спочатку планував зустрітися з членами французької громади у Китаї після прибуття до Пекіна. Офіційні переговори розпочнуться у четвер.

Знак єдності

Після зустрічі з новим главою китайського уряду Лі Цянем Макрон буде прийнято главою держави та лідером партії Сі Цзіньпіном. До переговорів також приєднається голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн. «З огляду на близькість Китаю та Росії, очевидно, що Китай – одна з небагатьох країн у світі, якщо не єдина, яка може вплинути на цей конфлікт», – такі слова прозвучали з Єлисейського палацу.

Після вторгнення Росії в Україну трохи більше ніж рік тому Китай надав політичну підтримку президенту Володимиру Путіну. США та НАТО також були представлені Пекіном як головні винуватці конфлікту. Хоча Сі Цзіньпін зустрівся з Путіним у Москві два тижні тому, а у вівторок глава уряду Китаю все ще розмовляв телефоном зі своїм російським колегою Михайлом Мішустіним, вони жодного разу не розмовляли з президентом України Володимиром Зеленським із початку війни.

Координація Макрона з Байденом є сигналом єдності напередодні переговорів француза в Пекіні. Напередодні переговорів висловлювалися припущення, що Макрон може проводити незалежніший курс у відносинах з Народною Республікою. Китай залицяється до європейців, щоб ізолювати свого суперника, США.

Читайте також:  Україна відбиває нічну хвилю атак безпілотників

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я