Одна проста річ може покращити сон та зберегти здоров’я

53

Як повідомляє Woman’s World, нове дослідження показує, що вплив світла під час сну може вплинути на ваше здоров’я. Зокрема, це може збільшити ризик серцевих захворювань та симптомів, пов’язаних із діабетом.

У дослідженні, опублікованому в журналі PNAS, вчені з Північно-Західного університету хотіли дізнатися, як вплив світла впливає на наше здоров’я. Тому вони створили тест, щоб побачити, як світло впливає на якість сну, здатність організму регулювати рівень цукру, рівень мелатоніну (гормон сну, що реагує на темряву) та здоров’я серця.

Дослідники набрали 20 дорослих для участі у дослідженні. З цих 20 учасників 10 мали спати при слабкому освітленні одну ніч і при помірному освітленні наступної ночі. Решті десятим довелося спати при тьмяному світлі протягом обох ночей.

Автори виявили, що рівень мелатоніну в учасників несильно змінився у відповідь на тьмяне або помірне світло. Проте якість сну погіршилася.

Але за одну ніч сну при помірному висвітленні в учасників підвищилася нічна частота серцевих скорочень, але наступного ранку підвищилася резистентність до інсуліну. При цьому сон при тьмяному світлі не впливав на частоту серцевих скорочень чи резистентність до інсуліну.

Усього одна ніч впливу помірного кімнатного освітлення під час сну може погіршити показники рівня цукру та серцево-судинну регуляцію, які є факторами ризику серцевих захворювань, діабету та метаболічного синдрому.

Оскільки в дослідженні взяли участь всього 20 дорослих, автори не можуть бути впевнені, що результати застосовні до ширших верств населення, наприклад, до дітей. Учасники також були досить молодими, що ускладнює застосування цих результатів до літнього населення. Проте результати є важливими, оскільки вони дозволяють нам покращити якість нашого сну, не докладаючи до цього особливих зусиль.

Читайте також:  Як навчити дитину основам фінансової грамотності

Як досягти повної темряви під час сну? Закрийте штори або жалюзі, від’єднайте миготливий комп’ютер або телевізор, зарядний пристрій або електронний годинник. Якщо це не допомагає, надягніть маску для очей – вона допоможе вам поринути в повну темряву і при цьому не витратити купу грошей на додаткове затемнення в спальні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я