Очікується рішення про наступника Ламбрехта

17

Після відставки міністра оборони Крістіни Ламбрехт канцлер Олаф Шольц, як очікується, оголосить її наступника.

Міністр праці Хубертус Хайль заявив учора ввечері у програмі ARD Hart aber fair, що канцлер оголосить про персонал швидко – а саме завтра. Політик СДПН наголосив, що «ігри у підвішений стан не буде». Оборонний політик ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн заявила у програмі «Tagesthemen» на ARD, що вакуум має бути заповнений негайно у зв’язку з агресивною війною Росії в Україні.

Шольц: “У мене є чітка ідея”.

Міністр оборони, яку критикують уже кілька місяців, учора вранці письмово заявила, що попросила Шольца піти у відставку. Питання престолонаслідування спочатку залишався без відповіді. Однак Шольц сказав із цього приводу: «У мене є чітка ідея, і це дуже швидко стане відомо всім, як це має продовжуватися».

Лідер СДПН Ларс Клінгбайль, голова канцелярії Вольфганг Шмідт і міністр праці Хайль, а також комісар з оборони Єва Хегль і парламентський держсекретар у міністерстві оборони Зімтьє Меллер обговорювалися як можливі кандидати на спадкоємство.

Хейл не зробив чіткої заяви на тлі спекуляцій учора ввечері, але наголосив на особистих планах у своєму поточному портфелі. «У будь-якому разі, маю ще багато планів на посаді міністра праці», – сказав політик СДПН в ефірі програми «Hart aber fair».

Офіційно ще не оголошено, коли та як Шольц оголосить про кадрове рішення. Очікується, що сьогодні вранці канцлер візьме участь у зустрічі в Майнці, а вдень відвідає Федеральне міністерство закордонних справ у Бранденбург-ан-дер-Хавелі.

Деякі будівельні майданчики

Ламбрехт залишить майбутньому начальнику відділу цілу серію будівельних майданчиків. Модернізація бундесверу, наприклад, за допомогою спеціального фонду 100 мільярдів євро, тільки починається. Поки що укладено контракти лише на добрих десять мільярдів євро. Канцлер Шольц оголосив про модернізацію після вторгнення Росії до України у лютому минулого року.

Читайте також:  Bürgergeld набирає чинності з 1 січня 2023 року

Також поки що неясно, що буде з постачанням зброї в Україну. Після того, як уряд Німеччини нещодавно ухвалив рішення про постачання бойових машин піхоти Marder, нинішні дебати розгортаються навколо надання країні, яка зазнала нападу, основних бойових танків Leopard. Іншими постійними проблемами для військ є недоліки у численних системах озброєння, таких як бойова машина піхоти Puma, та труднощі із закупівлею боєприпасів.

Упорядковане виведення військ з місії ООН Minusma в Малі також стоїть на порядку денному майбутнього «Ібука», володаря командування та командних повноважень. Згідно з рішенням федерального уряду, це має статися до травня 2024 року.

Жіноча організація СДПН наполягала збереженні рівного представництва у федеральному кабінеті міністрів, тобто. рівного числа чоловіків та жінок як міністри. “Суспільство, що складається більш ніж на 50% з жінок, має бути відображене і в кабінеті міністрів”, – заявила “Rheinische Post” Марія Нойхль, голова робочої групи соціал-демократичних жінок. “П’ятдесят на п’ятдесят” мають продовжувати діяти. Ось за що виступає СПД».

Важливі дати вже цього тижня

Експерт із зовнішньої політики ХДС Родеріх Кізеветтер зазначив, що представники західних союзників України зустрінуться у п’ятницю на американській авіабазі Рамштайн у Рейнланд-Пфальці.

Хто б не змінив Ламбрехта, він має «негайно взяти на себе керівництво та координацію військової підтримки України або принаймні припинити німецьку блокаду», сказав Кізеветтер газетам Funke Mediengruppe. «Тому що Німеччина має нарешті взяти на себе ініціативу щодо координації альянсу Leopard, щоб виправдати самодомагання на роль лідера».

Штрак-Циммерманн, голова комітету Бундестагу з оборони, також неодноразово закликала до руху щодо бойових танків. Поворотним пунктом залишається Канцлерський офіс, наголосила вона в ефірі ARD. Вона сподівається, що рішення буде ухвалено дуже швидко. «Європейці та країни НАТО очікують лідерства від Німеччини.

Читайте також:  Бундестаг ухвалив реформу охорони здоров'я

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я