Нові страйки та протести проти пенсійної реформи у Франції

22

У четвер у Франції розпочався новий раунд страйків та протестів проти пенсійної реформи. Незважаючи на спробу умиротворення з боку президента Еммануеля Макрона, тисячі людей знову вийшли на вулиці у різних містах. Вони також перекрили доступ до університетів та середніх шкіл і заблокували нафтобази. За даними телеканалу BFMTV, на 15 відсотках автозаправних станцій у Франції зараз не вистачає бодай одного виду палива. Знову було скасовано потяги та авіарейси. Влада очікувала, що протягом дня по всій країні пройде до 800 000 демонстрантів.

Протести спрямовані проти поступового підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років та дій уряду. У країні розгорнуто 12 000 поліцейських та жандармів. Побоювання викликають заворушення, що почастішали. Якщо протягом кількох тижнів страйки та протести відбувалися здебільшого мирно, то останніми днями насильство посилилося.

Уряд центру хоче закрити пролом, що насувається, у пенсійному фонді шляхом підвищення віку вступу до пенсійного фонду. Тиждень тому суперечка загострилася через те, що Макрон проштовхнув текст через Національні збори без голосування. У понеділок увечері два вотуми недовіри уряду провалилися. Таким чином, реформа була ухвалена. Наразі вона перебуває на розгляді Конституційної ради.

Нині пенсійний вік у Франції становить 62 роки. Насправді вихід на пенсію в середньому починається пізніше: ті, хто ще не виплатив достатньо довго для отримання повної пенсії, працюють довше. У 67 років пенсія виплачуватиметься без вирахувань, незалежно від стажу роботи – уряд хоче зберегти це становище, навіть якщо кількість років, необхідних для отримання повної пенсії, зростатиме швидше. Уряд хоче підвищити мінімальну щомісячну пенсію до 1200 євро.

Читайте також:  66 представників ЗМІ вбито по всьому світу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я