Нова спроба після розбрату – міністерська зустріч у Парижі

23

Після розбіжностей франко-німецька рада міністрів, відкладена восени, тепер пройде в Парижі. Мета – намітити загальний курс із важливих та невідкладних питань. Зустріч припадає на історично важливу дату.

 

Нова спроба після розбрату – міністерська зустріч у Парижі

Відмінності у позиціях з основних питань призвели до того, що восени франко-німецька вісь дала збій – міністерська зустріч між двома країнами, яку тоді відклали, тепер відбудеться в неділю, в історичну дату.

З нагоди 60-ї річниці Єлисейського договору про примирення між сусідами канцлер Олаф Шольц (СДПН), президент Еммануель Макрон та депутати обох парламентів зустрінуться у Парижі. У центрі уваги будуть питання економіки та енергетики, безпеки та оборони, а також європейської політики, вважають в урядових колах Берліна та Парижа.

Засідання Ради міністрів спочатку планувалося на жовтень, але потім було несподівано скасовано. Німецька сторона обґрунтувала це тим, що координація, як і раніше, необхідна. Єлисейський палац заявив тоді, що важливі теми оборони та енергетики ще потребують обговорення.

60-ті роковини Єлисейського договору

Зустріч відбудеться у історично важливій даті у франко-німецьких відносинах. У неділю виповнюється 60 років від дня підписання Єлисейського договору тодішнім канцлером Німеччини Конрадом Аденауером та тодішнім президентом Франції Шарлем де Голлем. Договір скріпив дружбу країн, що раніше ворогували, через 18 років після закінчення Другої світової війни.

Зустріч розпочнеться в неділю вранці з церемонії на честь Єлисейського договору в університеті Сорбонна, де зустрінуться представники обох парламентів, а уряди були запрошені як гості. Крім голів відповідних парламентів, Шольц та Макрон планують виступити з промовами. У другій половині дня відбудеться 23 засідання так званої Франко-німецької ради міністрів, в якому беруть участь кабінети міністрів обох сторін.

Читайте також:  AfD має шанс стати першим у Німеччині районним адміністратором

Вони ще працюють над спільною декларацією, в якій також буде викладено бачення майбутнього Європи. Після закінчення зустрічі Макрон та Шольц планують повечеряти в одному із ресторанів французької столиці.

Зміцнюємо Європу разом

Перед зустріччю і напередодні спільної декларації канцлер і президент виклали ключові моменти майбутнього Європи у статті для Frankfurter Allgemeine Zeitung. «Для сильної Європи завтрашнього дня ми маємо зараз більше інвестувати у наші збройні сили та в основи нашої оборонної промисловості у Європі». Це підвищить обороноздатність і зробить Європу сильнішим партнером для Сполучених Штатів, йдеться у статті.

На зустрічі в Парижі питання щодо подальшої підтримки України, яка піддається нападкам з боку Росії, стане однією з тем круглого столу за участю Шольца, Макрона та міністрів закордонних справ та оборони обох сторін. У неділю французька сторона не очікувала на прорив у спірному питанні про постачання бойових танків. Також обговорюватиметься співпраця з ЄС та НАТО.

Співробітництво в галузі енергетики

В економічній частині зустрічі, за повідомленнями з Берліна і Парижа, обговорюватимуться такі теми, як співробітництво в галузі енергетики, де обидві країни допомагають одна одній з поставками, перехід до більш дружньої клімату економічної системи та те, як впоратися з антиінфляційним законом США, який передбачає мільярдні інвестиції на захист клімату. Однак субсидії та податкові пільги пов’язані з компаніями, які використовують американську продукцію або виробляють її в США, тому в Європі побоюються несприятливих умов для вітчизняних компаній.

«Ми рішуче відстоюватимемо амбітну стратегію сприяння конкурентоспроможності європейської промисловості та європейське середовище, що заохочує конкуренцію та інновації (…)», – написали Шольц і Макрон у «FAZ», не торкаючись безпосередньо питання про розгорнуту торгову суперечку зі США. Говорячи про Західні Балкани, канцлер і президент підкреслили, що вони прагнуть швидкого і конкретного прогресу в процесі розширення ЄС. Водночас розширений ЄС має залишатися дієздатним.

Читайте також:  Військова інтеграція з Нідерландами продовжується

Паризька зустріч також покликана надати нового імпульсу франко-німецькому партнерству. Будуть представлені перші учасники новоствореної мережі «Покоління Європи» для німецьких та французьких молодих спеціалістів. Також планується запустити франко-німецький залізничний квиток для молоді, який зробить проїзд дешевшим.

Обидві сторони наголосили, що у відносинах між двома країнами переважають спільні позиції та тісна співпраця. У Парижі казали, що вони настільки звикли до співпраці з Берліном, що одразу помічали, якщо щось не виходило. Можливо, ці відносини іноді сприймалися надто романтично у Парижі та раціональніше в Берліні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я