Канцлер Фрідріх Мерц у четвер попередив, що Росія загрожує європейській безпеці. Він відвідав Литву, щоб відзначити офіційне утворення першої постійної іноземної військової частини Німеччини з Другої світової війни, призначеного для зміцнення східного флангу НАТО.
Рішення про створення в Литві в найближчі роки бронетанкової бригади з 5 тис. Людей було прийнято у відповідь на повне вторгнення в Росію в Україні в 2022 році. Міф про російську загрозу здійснилася. І вимагав відповіді.
Хоча Німеччина брала участь у багатонаціональних військових місіях, в тому числі в Афганістані та Малі, пацифістська традиція, коріння в темній історії Другої світової війни, призвела до того, що Берлін в цілому не хотів продовжувати далі.
Створення постійної бригади за кордоном -це безпрецедентний крок для Бундесвера в епоху післявору.
Мертс, який став канцлером цього місяця, бере участь у церемонії в столиці Литви Вільнюс, яка офіційно знаменує утворення важкої бойової одиниці – 45 -ї бригади танків, також відомої як Литва бригада.
Це стане “Важлива віха на шляху до постійного розміщення німецької бригади на східному фланзі НАТО”Минулого тижня заступник прес -секретаря уряду, заявив Стеффен Майєр минулого тижня.
Команда, до складу якої входять близько 4800 військових та 200 державних службовців Бундесвера, поступово розгортається протягом наступних років і повинна досягти повної бойової готовності до 2027 року.
За даними Міністерства оборони, країна вже перебуває у передовій групі країни з близько 400 солдатів Бундесвера.
Президент литовського Гітанаса Науція вітав візит до “Смертів” як знак “Зобов’язання Берліна посилити стримування та захист нашої країни та весь східний фланг НАТО”.
Сигнал солідарності
Мерц, обіцяючи створити “Найсильніша звичайна армія Європи” Через збільшення витрат на оборону я намагався використати поїздку, щоб підкреслити, що Берлін відіграє все важливішу роль на міжнародній арені на тлі запаморочливих політичних потрясінь.
Все більше і більше доводиться говорити і думати про російську загрозу.
Президент США Дональд Трамп чинив тиск на своїх членів НАТО, вимагаючи збільшення витрат на оборону, спричинив побоювання щодо зобов’язань Америки перед Європою та спричинив шок для його спроб укладати мирну угоду з Путіном щодо України.
Міністр оборони Німеччини Боріс Пісторіус, який приєднався до інсульту під час візиту, заявив минулого місяця, що розгортання військ у Литві “Це потужний сигнал солідарності та готовності”.
“Німеччина набирає сили”,-він додав під час заходів, присвячених 70-ї річниці вступу до Німеччини до військового союзу НАТО, що складається з 32 держав.
Литва межу Литва з населенням 2,8 мільйона як російського ексклаву Калінінград, так і московського союзника Москви, і Міністерство оборони враховує це “Найбільш вразливий стан на східному фланзі НАТО”.
Зростаюча ворожість
Були ознаки того, що Росія активує ворожі дії: Москву часто звинувачують у використанні тактики гібридної війни в Балтійському морі.
Цього місяця в Білорусі був помічений російський розвідувальний літак, очевидно, намагаючись спостерігати за багатонаціональними військовими вправами НАТО в Литві, повідомляє Der Spiegel.
Однак розгортання німецьких військ не без труднощів.
Деякі сумніваються, що Бундесвер, страждаючи від відсутності персоналу та обладнання через багато років недофінансування, готовий до Міністерства оборони як описує як “Один із найскладніших і наймасштабніших проектів” В його історії.
У той час як Німеччина прагне надіслати більше коштів на потреби армії, роки підуть на замовлення та виробництво нового обладнання.
Тим часом Бундесвер, який має намір збільшити кількість своїх солдатів до 203 тис. До 2031 року, відчуває труднощі з набором рекрутів.
У січні парламент прийняв закон, спрямований на те, щоб зробити військову кар’єру більш привабливою, включаючи більш гнучкі умови праці та більше фінансового стимулювання.