Німеччини кидає виклик минулому

4

У грудні 2024 року Берлін проведе конференцію щодо впливу колоніалізму на сучасну політику.

Німеччини кидає виклик власному минулому

Вперше за 60 років роботи BMZ відкрито визнає: сучасна допомога країнам, що розвиваються, все ще несе відбиток колоніальної епохи.. Так Німеччина кидає виклик минулому.

Історія однієї (не)справедливості

Рівно 140 років тому, у листопаді 1884 року, у тому ж Берліні зібралися зовсім інші люди – представники 14 імперій. Три місяці вони креслили нові кордони на карті Африки. Ділили континент, наче святковий пиріг. Ось тільки винуватців урочистостей — самих африканців — на бенкет не покликали.

«Колоніальні держави кроїли африканський континент живим — без огляду на культуру, політику, економіку, не кажучи вже про бажання місцевих жителів, — голос міністра розвитку Свєнні Шульце звучить жорстко. — Сьогоднішній розрив між багатою Європою та бідною Африкою — прямий наслідок тієї експлуатації».

Німеччині кидає виклик минулому: П'ять ступенів на шляху до викуплення

Німецькі чиновники зважилися на небувалий крок. публічне покаяння.BMZ розпочало внутрішню революцію по п'яти фронтах:

  • Насамперед — мова. Багато звичних термінів допомоги країнам, що розвиваються, були просякнуті зарозумілістю колонізаторів.
  • Другий крок – просвітництво. Кожен співробітник міністерства має зрозуміти: історія колоніалізму — не курний архів, а жива рана.
  • Третій етап – влада партнерам. Наразі африканські країни самі вирішують, які проекти їм потрібні.
  • Четвертий хід – рівний діалог. Жодних повчань з висоти європейського досвіду.
  • П'ятий ступінь – найскладніший. Має зрівняти шанси у торгівлі та боротьбі зі зміною клімату.

Німеччини кидає виклик минулому. Фото: Lisa Ossenbrink/dpa.

Відлуння минулого навколо нас

Здавалося б, яка справа простому жителю Мюнхена чи Гамбурга до колоніального минулого? Найпряміше. Смартфон у вашій кишені працює на африканському кобальті. Кава у вашій чашці теж звідти. А дорогоцінні метали у каталізаторі вашого автомобіля? Правильно – з африканських надр.

Читайте також:  "Світлофор" у Бундестазі робить ставку на портову стратегію

Сировина, як і раніше, тече в Європу дешевим потоком. А назад йдуть дорогі готові товари. Такий перекіс множить бідність в АфриціІ ця бідність стукає в європейські двері — потоками біженців.

На грудневій конференції зберуться усі — вчені та бізнесмени, політики та громадські діячі. BMZ винесе на публічний суд результати своєї роботи над помилками.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я