Німеччина виділить на відновлення України 200 мільйонів

10

Німеччина вже вклала майже мільярд євро у відновлення України, незважаючи на те, що країна все ще перебуває у розпалі війни.

Німеччина виділить на відновлення України 200 мільйонів

Німеччина виділить на відновлення України 200 мільйонів

Німеччина виділить на відновлення України ще 200 мільйонів. Державний секретар з питань розвитку Йохен Фласбарт (СДПН) оголосив про надання цієї допомоги під час відвідування столиці країни Києва та портового міста Миколаєва на півдні країни.

Кошти буде направлено на освіту, охорону здоров’я, забезпечення питною водою, а також на реконструкцію міст. Цього року кошти мають надійти до різних програм.

За власними даними, з початку російської агресивної війни у ​​лютому 2022 року Міністерство розвитку виділило на громадянську підтримку України близько одного мільярда євро. З погляду німецького уряду відновлення ні в якому разі не може чекати закінчення війни. “Ми повинні допомогти у відновленні, тому що це частина внутрішньої готовності українців до опору”, – заявив держсекретар з питань розвитку Фласбарт. Він додав, що необхідно відновлювати зруйноване, незважаючи на ризик нових руйнувань. «Ми повинні дати зрозуміти (президенту Росії Володимиру) Путіну: Скільки б разів ви не руйнували міст – ми його відновимо».

Фласбарт є уповноваженим уряду Німеччини щодо координації міжнародних зусиль щодо відновлення України. Під час своєї дводенної поїздки до країни політик від СДПН ознайомився з різними проектами, які підтримує Німеччина – від міського планування та розмінування до опріснювальних установок для морської води.

Фласбарт: Повинні бути економічні перспективи

Німеччина надає військову підтримку, бо Україна захищає наші цінності та бореться за демократію в оборонній боротьбі проти росіян., сказав Фласбарт. «Якщо ми серйозно ставимося до цього, ми також повинні боротися за те, щоб Україна залишалася країною, в якій варто жити». За його словами, мають бути економічні перспективи. Населення України потребує робочих місць. Необхідно зберегти центральні галузі, такі як сільське господарство. Держсекретар закликав донорську платформу країн «Великої сімки» набрати обертів. В останні місяці вони діяли надто повільно.

Читайте також:  Основні положення Стратегії національної безпеки

Наразі Україна більше переймається ремонтом, наприклад, зруйнованих трубопроводів, зазначив Фласбарт. Однак у довгостроковій перспективі для відновлення потрібне стратегічне планування. Він не хоче говорити про те, що відновлення відкриває перед Україною нові можливості – це було б цинічно з огляду на війну. “Було б зовсім неправильно не використовувати війну та її відновлювальні вимоги для модернізації”. Наприклад, за його словами, зруйнована енергетична інфраструктура України має бути відновлена, але з прицілом на відновлювані джерела енергії, децентралізованіші, ніж будь-коли раніше. Це можна планувати вже зараз, наголосив Фласбарт.

Водночас, держсекретар закликав не втрачати орієнтації, незважаючи на події на Близькому Сході. «Жахлива війна, розв’язана ХАМАСом, не мусить змусити нас втратити фокус в Україні. Тоді ми здійснимо бажання Путіна», – сказав він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я