Німеччина ввела заборону на вживання канабісу для водіїв

6

Легалізувавши канабіс у квітні, уряд Німеччини ввів нові правила, що регулюють вживання марихуани за кермом.

Німеччина запровадила заборону на вживання каннабісу для водіїв: у четвер увечері німецький Бундестаг затвердив нові правила, що встановлюють граничну кількість ТГК – психоактивної сполуки, що міститься в коноплі, – у крові автомобілістів, коли вони перебувають на дорозі.

За словами експертів, ця межа аналогічна концентрації алкоголю в крові в 0,02 відсотка (0,2 проміле) і встановлена ​​набагато нижче рівня, при якому, як вважається, речовина негативно впливає, щоб врахувати похибки вимірювань.

Штефані Іверсен-Бергман, завідувач відділення токсикології університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф, розповіла Tagesschau, що рівень ТГК у випадкових споживачів падає нижче за один нанограм протягом восьми годин – рівень, що дозволяє безпечно керувати автомобілем.

Німеччина запровадила заборону на вживання канабісу для водіїв.  Фото: unsplash.com

Нові правила також передбачають повну заборону на змішане вживання канабісу та алкоголю, а порушникам загрожує штраф до 1000 євро. Для водіїв-початківців, які отримали права протягом останніх двох років, і для тих, кому ще не виповнився 21 рік, заборонено вживати канабіс за кермом у будь-якій кількості.

Реагуючи на новину, політик від ХДС Флоріан Мюллер назвав ці правила “чорним днем ​​для безпеки дорожнього руху”, додавши, що “абсурдно” порівнювати споживачів канабісу з тими, хто вживає алкоголь.

Асоціація технічного контролю (TÜV), яка проводить випробування та сертифікацію безпеки, заявила, що нові правила не повністю підкріплені науковими даними.

Однак член парламенту від партії «зелених» Свантье Міхельсен, яка працювала над законопроектом, стверджує, що цей крок зміцнить безпеку дорожнього руху.

«Нікому не дозволяється керувати автомобілем у стані алкогольного сп'яніння»– сказала вона. «Вирішальним фактором є не те, чи є у людини канабіс у кишені, а те, чи він поділяє вживання каннабісу і водіння».

Читайте також:  СвДП закликає до якнайшвидшої легалізації каннабісу

Після того, як 1 квітня було легалізоване зберігання каннабісу, у Німеччині діють одні з найліберальніших законів про канабіс у Європі.

Згідно з новим законом, дорослим старше 18 років дозволено мати при собі 25 грамів висушеного каннабісу та вирощувати до трьох рослин марихуани в домашніх умовах.

З 1 липня курці трави також зможуть купувати її через місцеві клуби канабісу. Цим регульованим об'єднанням буде дозволено мати до 500 членів у кожному та поширювати до 50 грамів каннабісу на людину на місяць.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я