Німеччина перекладає трудові договори онлайн

9

Німеччина ухвалила новий закон про оцифрування трудових договорів та інших офіційних робочих документів із 2025 року. Що означає майбутні зміни для працівників?

«Цифровий офіс»: як Німеччина перекладає трудові договори онлайн

Німеччина має репутацію відстаючої країни у сфері цифровізації, і робоче місце не є винятком. Протягом багатьох років Федеративна Республіка виділялася як одна з останніх країн у Європейському Союзі, де трудові договори мають підписуватись на папері, а не в режимі он-лайн.
Новий закон, який щойно схвалив Бундестаг і Бундесрат, спрямований на те, щоб змінити все це. Щоб скоротити бюрократію та витрати на роботодавців, закон дозволить компаніям переміщати ключові документи, такі як трудові договори та підтвердження зайнятості, в онлайн.

Експерти з працевлаштування стверджують, що закон, який набирає чинності з 1 січня 2025 року, є кроком у правильному напрямку, але його недостатньо.

Нове законодавство скасовує це правило, дозволяючи надавати контракт у будь-якому друкованому електронному форматі. Хоча він, як і раніше, повинен містити ключову інформацію для працівника, не потрібно жодного рукописного підпису. Також не будуть потрібні кваліфіковані цифрові підписи.

Натомість новим співробітникам доведеться просто ввести в документ простий текст та підтвердити своєму роботодавцю, що вони отримали та зрозуміли документ.

Чи це стосується всіх контрактів?

Є деякі винятки. Насамперед термінові або короткострокові контракти, такі як робота над проектом або період роботи для покриття відпустки для догляду за дитиною. Такі типи контрактів вимагатимуть фізичного підпису у майбутньому.

Це також стосуватиметься секторів з більш високим ризиком нелегальної зайнятості, таких як готельний бізнес, логістика та переробка м'яса.

Що ще, про що мені потрібно знати?

Крім оцифрування трудових договорів інші робочі документи також стануть цифровими. Це відкриє шлях до набагато більш онлайнового робочого середовища.

Читайте також:  Штучний інтелект: зроблено у Нижній Саксонії

Наприклад, повідомлення щодо графіків роботи, максимальної тривалості робочого часу та перерв на відпочинок, які традиційно розміщуються на дошках оголошень, незабаром можна буде повністю розміщувати в Інтернеті. Наприклад, через корпоративну мережу.

Підтверджуючі трудові довідки, відомі як Arbeitszeugnisse, також можуть бути видані працівникам в електронному вигляді під час звільнення.

Заяви на відпустку по догляду за дитиною, неповний робочий день під час відпустки по догляду за дитиною та відпустку по догляду за дитиною також можуть бути подані у цифровому вигляді. Роботодавці, у свою чергу, можуть відповісти у цифровому вигляді, якщо їм необхідно відхилити запити на неповний робочий день у зв'язку з виробничою необхідністю. У цих обмінах не потрібно жодних рукописних підписів.

Крім того, компанії виграють від коротших вимог до зберігання записів. Більшість щоденних чеків із бізнес-транзакцій потрібно буде зберігати лише вісім років замість десяти. При цьому записи про заробітну плату повинні зберігатись не менше шести років.

Занадто поступово

Хоча закон вносить деякі позитивні зміни, експерти вважають, що Німеччина все ще далека від цифрового офісу майбутнього.

За словами юриста з трудового права Джулії Ферстер із юридичної фірми Freshfields, можна було б зробити більше, наприклад, дозволити використання цифрових підписів для всіх термінових договорів.

Проте, як повідомив Ферстер виданню Spiegel, ці зміни можуть певною мірою пом'якшити «здивування», яке зазнають іноземні компанії та їхні співробітники, коли стикаються з рукописними підписами в Німеччині.

Деякі критики також вважають закон надто поступовим. Німецький економічний інститут (IW) у Кельні зазначає, що із понад 400 пропозицій щодо скорочення бюрократії, представлених підприємствами, лише близько 11 було реалізовано у новому законі.

IW також вважає, що прогнозована сума допомоги у розмірі близько 1 млрд євро на рік недостатня, враховуючи, що бюрократія коштує німецькій державі приблизно 65 млрд євро щорічно.

Читайте також:  Ці акумулятори та батареї скоро перестануть продаватися

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я