Німеччина дружить із Туреччиною без шкоди для Ізраїлю: візит Шольца
Візит Шольца супроводжувався знаменним обміном репліками. «Ні для кого не секрет, що у нас різні погляди на Ізраїль»— сказав Шольц. «Але ми згодні з тим, що деескалація, припинення вогню та політичні рішення необхідні для запобігання конфлікту на Близькому Сході».
План більшої співпраці
Водночас Німеччина та Туреччина хочуть зміцнити співпрацю та, за словами Шольца, планують спільні урядові консультації вперше з 2016 року. «Двосторонні відносини, як ми обидва тут сказали, розвиваються дуже добре і розширюватимуться»– Заявила канцлер Німеччини.
Він зазначив, що торік товарообіг між двома країнами перевищив позначку 55 мільярдів євро.
Туреччина очікувала на прогрес у реалізації своїх планів із закупівлі 40 винищувачів Eurofighter Typhoon, які виробляються консорціумом з чотирьох країн, включаючи Німеччину. Після розмови з Ердоганом Шольц назвав “даністю” те, що партнер НАТО Туреччина отримає німецьку зброюі навіть було відкрито для постачання винищувачів Eurofighter.
Незадовго до другого візиту канцлера Німеччини до Туреччини за трирічний термін його повноважень стало відомо, що Уряд Берліна знову дозволив експорт зброї до Туреччини у більших масштабах. Цього року станом на 13 жовтня вже видано 69 дозволів на суму 103 мільйони. До них входила бойова зброя на суму 840 000 євро.
Візит Шольца: Діаспора та мігранти
Відносини Туреччини з Німеччиною — батьківщиною найбільшої турецької діаспори в Європі, що налічує близько трьох мільйонів людей, є делікатними. Берлін висловив стурбованість станом прав людини та демократії при Ердогані, особливо після невдалого перевороту 2016 року.
Уряд Шольца опинився під посиленим тиском щодо міграції після серії насильницьких злочинів та екстремістських нападів, скоєних прохачами притулку.
Востаннє Шольц відвідував Туреччину у березні 2022 року, за кілька місяців після вступу на посаду.