Невідомих науці тихоходок знайшли у піщаних дюнах Фінляндії.

70

Вчені відкрили новий вид “безсмертних” тихоходок. Мікроорганізми мешкають у мохах та лишайниках піщаних дюн Фінляндії. Zoological Studies.

Вигляд назвали Macrobiotus nagina. Ім’я є відсиланням до Нагайни – змії лорда Волдеморта, одного з ключових персонажів книг про Гаррі Поттера. У книгах Джоан Роулінг говориться, що спочатку Нагайна була людиною, але потім перетворилася на істоту, позбавлену кінцівок.

Щось подібне сталося і з тихоходками. Їхні «кігті» помітно зменшилися, щоб істоти могли пробиратися між піщинок.

Тихохідки – мікроскопічні організми з вісьмома кінцівками. Вони вважаються одними з найвитриваліших істот на планеті.

Як правило, вони мешкають у вологому мікросередовищі, серед моху і опалого листя. Але їхня здатність тривалий час переносити нестачу вологи дозволила їм колонізувати і більш сухі області.

Новий вид тихоходок відкрили представники Університету Йювяскюля (Фінляндія). Вони зібрали зразки мохів, лишайників та опалого листя в національному парку Рокуа. Під мікроскопом у них виявили 47 тихоходок та 10 яєць.

Вчені відзначили, що у видів, що мешкають у ґрунті, часто зменшуються або зовсім зникають кінцівки – так легше проходити через порожнини. Не стали винятком і Macrobiotus nagina.

Всього зараз відомо більше тисячі видів тихоходок. Вони здатні жити навіть у екстремальних середовищах, таких як високогір’я та океанські западини. Попередні експерименти показали, що вони витримують сильне нагрівання та охолодження, іонізуюче випромінювання до 10 000 грей і, в перспективі, здатні вижити на іншій планеті.

Раніше у тихоходок виявили особливий білок, здатний захистити людину від радіації. У решти живих істот він відсутній.

.

Читайте також:  Під льодами Антарктиди знайшли процвітаючі колонії мікроорганізмів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я