Компанія Маска навчить людей керувати механічною рукою.
Neuralink тестує уявне управління роборукою
У світі нейротехнологій стався значний прорив. Компанія Neuralink тестує уявне управління роборукою.
Читайте також: Інвестиції в компанію мозкових імплантатів Neuralink Маска
Нова технологія повинна дозволити керувати роботизованою рукою просто силою думки. Neuralink оголосила про початок випробувань цієї революційної технології.
Проект отримав назву Convoy. Компанія вже розпочала пошук перших учасників випробувань. Їх підбирають серед людей із травмами хребта та склерозом. Саме вони першими зазнають можливості нового нейроінтерфейсу N1.
Neuralink тестує уявне управління роборукою: що це за технології?
У основі технології лежить мініатюрний імплантат. Зовні він непомітний. Пристрій містить 1024 електроди, розподілених по 64 надтонких ниток.
Вони були отримані Breakthrough Device Designation від FDA для Blindsight.
Ви можете скористатися нашим quests для отримання back sight to those whe have lost it. Apply до нашого пацієнта Registry and openings on our career page https://t.co/abBMTdv7Rh
– Neuralink (@neuralink) September 17, 2024
Їхня унікальна гнучкість робить пошкодження тканин мозку при встановленні максимально не травмуючим. Чіп укладений у біосумісний корпус, який здатний витримати досить суворі умови.
Харчування такий імплантат одержує від компактної батареї з бездротовою зарядкою. Спеціальні мікросхеми будуть обробляти нейронні сигнали та передавати їх до програми Neuralink. Там потік отриманих даних буде перетворюватися вже на конкретні дії та наміри.
Співробітники Neuralink наголошують, що все це лише перший крок до відновлення не лише цифрової, а й фізичної свободи для людей з обмеженими можливостями. Компанія вже досягла успіхів в інших напрямках — у вересні FDA схвалило їхній пристрій Blindsight для повернення зору.
Перші результати вражають. Двоє пацієнтів із вживленими чіпами вже освоїли управління комп'ютером. Вони грають у Counter-Strike 2 та працюють у складних програмах на кшталт Fusion 360. Однак до масового застосування технології пройдуть роки досліджень та випробувань.
Ідея нейроінтерфейсів народилася ще 2016 року, коли засновник компанії Ілон Маск обговорював концепцію «нейроленти» з наукової фантастики Іена Бенкса. А сьогодні фантастика стає реальністю у професійних руках вчених у лабораторіях Сан-Франциско.