Не стало Тетяни Патітц, найзагадковішої із шести легендарних супермоделей 90-х

43

Саме поняття «супермодель» народилося 1990 року, коли культовий фотограф Пітер Ліндберг зібрав на одній фотографії головних зірок того часу. Майстрові позували Лінда Євангеліста, Наомі Кемпбелл, Сінді Кроуфорд, Тетяна Патітц та Крісті Тарлінгтон. Саме цих красунь разом із Клаудією Шиффер і почали називати супермоделями. Так законодавці мод 90-х ніби наголосили: красивих дівчат у світі багато, але таких, як «чудова шістка», більше немає! На жаль, у січні 2023 року Тетяна Патітц пішла в інший світ.

Тетяна Патітц, загадкова супермодель

Особливий шарм

Блакитноока красуня Патітц завжди стояла наодинці у зборах супермоделей. Вона майже не посміхалася, куди рідше від інших зірок виходила на подіум. Проте метри модельної справи саме Тетяну називали символом європейського шику. А естети проводили паралелі між красою Патітц, холодним блиском Ромі Шнайдер та невловимою загадковістю Моніки Вітті.

Британська журналістка та законодавиця світу моди Анна Вінтур вірила, що знає секрет привабливості Тетяни. «У порівнянні зі своїми ровесницями Патіц здавалася більш дорослою, загадковою та незбагненною. Ну а ще вона була значно менш помітною, ніж інші супермоделі. І в цьому ховався свій особливий шарм!»

Дорога до слави

Сама ж Патіц ніколи не вважала себе красунею. «Занадто великі груди, величезний ніс, і зріст, через який однокласники в школі вічно дражнили мене шваброю», — перерахувала колись в інтерв’ю Тетяна, на її думку, найпомітніші свої недоліки. Але саме ці якості серед інших припали свого часу до душі метрам модельного бізнесу!

Дочка журналіста-німця та танцівниці-естонки, Патіц росла в маленькому шведському містечку Треллеборг. Саме там 17-річну дівчину помітив представник всесвітньо відомого модельної агенції Elle. Фотографії красуні потрапили на стіл президентові компанії, і той миттю розпорядився запросити Тетяну на співбесіду.

Читайте також:  Хто зіграє принца Вільяма та Кейт Міддлтон у серіалі «Корона»

Легендарна модель

Патітц згадує, що зубр модельного бізнесу Джон Касабланкас ще за тієї першої зустрічі дав їй відверте попередження. Касабланкас, засновник і президент Elle, повідомив дівчині: якщо та захоче стати моделлю, на неї чекає приголомшливий успіх. Але ціною цього буде життя, присвячене модельному бізнесу.

Тетяна Патітц зізнається, що не повірила тоді Джону. Але життя показало правоту досвідченого ділка. Красуню з Трелеборга досі обожнюють мільйони! Але при цьому Патіц зуміла-таки порвати з модельним бізнесом всупереч передбаченню Касабланкаса. Просто відійшла від справ Тетяна тихо, без зайвого галасу.

Виняткова людина

«Не хочу нічого робити заради багатства, слави, гламуру чи чогось подібного», – зізналася якось в інтерв’ю зірка. Люди, які знали Патітц, запевняють: вона справді працювала лише тому, що бачила у своїй роботі можливість для самовираження. Ну а світські тусовки красуню ніколи не приваблювали.

Сенсом життя Тетяни був її син Джон. Особистого щастя Патіц, на жаль, так і не знайшла, хоча в кавалерах браку ніколи не відчувала. А в інший світ у результаті пішла так само, як і жила — тихо, гідно і без зайвого шуму. Причиною трагедії стала онкологія, з якою супермодель, як згодом з’ясувалося, боролася вже досить давно.

Фото на прев’ю Gettyimages

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я