Названо першу жінку, яка сяде за штурвал F/A-18 у Blue Angels

52
F/A-18

«Блакитні ангели» виступають на показових виступах із березня по листопад по всій країні.

Знаменита авіаційна група вищого пілотажу ВМС США «Блакитні ангели» у понеділок оголосила, що лейтенант Аманда Лі стане першою жінкою-пілотом, яка керуватиме палубним винищувачем-бомбардувальником F/A-18.

Аманда Лі

Чи з міста Маундс-В’ю у штаті Міннесота стала одним із шести нових офіцерів, обраних для участі в авіашоу 2023 року, йдеться у заяві ВМС США.

Після п’ятимісячної програми навчання вона літатиме на F/A-18 Super Hornet у складі елітної демонстраційної групи ВМС США.

Інша жінка, майор Морської піхоти США Кеті Кук, приєдналася до «Блакитних ангелів» у 2015 році та літала літаком підтримки C-130.

Blue Angels були створені в 1946 році, коли у керівника військово-морських операцій США адмірала Честера Німіца виникла ідея створити спеціальну льотну групу, щоб підвищити інтерес громадськості до морської авіації та підняти бойовий дух на флоті.

У 1940-х роках «Блакитні ангели» захоплювали глядачів польотами на F6 Hellcat, F8 Bearcat та F9 Panther. У 1950-х роках демонстрації у повітрі вдосконалили фігурами вищого пілотажу на F9 Cougar та F-11 Tiger. Тоді ж була представлена перша група із шести літаків, яка літає й донині. До кінця 1960-х років польоти здійснювалися на F-4 Phantom, єдиному двомісному літаку, що літав за схемою “дельта”. У 1974 році «Блакитні ангели» перейшли на A-4 Skyhawk, менший за розміром і легкий літак із меншим радіусом повороту, що дозволяло демонструвати динамічніші польоти. На F/A-18 «Блакитні ангели» повністю перейшли у 2021 році.

Читайте також:  Доллі Партон розкрила рецепт довгого щасливого шлюбу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я