Написи Hollywood виповнюється 100 років

79

Пам’яткою Лос-Анджелеса є величезні букви Hollywood на пагорбах на околиці міста. Нині їм виповнюється 100 років. Вхід туди заборонений, але спокуса велика.

 

Написи Hollywood виповнюється 100 років

Визначна пам’ятка Лос-Анджелеса не запрошує відвідувачів – навпаки. «Вхід на Голлівудський знак заборонено» – написано на запобіжних табличках на огорожах із ланцюгів, можливий арешт та штрафи. «Обережно, небезпечні тварини» – попереджають гірські леви та гримучі змії.

Тим не менш, знаменитий знак Голлівуд на крутих пагорбах багатомільйонного мегаполісу є магічною пам’яткою. Навряд чи хтось із відвідувачів залишить фабрику мрій, не глянувши на літери, висота яких сягає 13 метрів, а ширина – до 12 метрів.

Дорогою через Лос-Анджелес літери часто видно далеко, просто до них не дотягнутися. «Багато людей хочуть побачити їх ближче», – каже Діана Райт. 37-річна каліфорнійка стоїть біля підніжжя гігантської літери D. «Очевидно, дехто заздрить мені», – додає вона із іскоркою в очах. Райт працює в некомерційній організації The Hollywood Sign Trust, яка бореться за збереження пам’ятки – як міжнародного символу кінематографу і втілення мрії.

“Ми хочемо захистити знак від відвідувачів”

Райт є одним із небагатьох уповноважених осіб, які мають право керувати обраними відвідувачами, включаючи представників преси, для огляду літер. Цього року, особливо через 100-річний ювілей, попит високий. Для цього потрібно бути «як гірський козел», – сміється гід. А потім все стає серйозно. На альпіністській мотузці ви спускаєтеся назад вузькою стежкою. До підніжжя літер залишається навряд чи сто метрів, нижче за які порізаний каньйон круто спускається в долину.

“Це дуже небезпечно”, – зазначає Райт. «Ми хочемо захистити знак від відвідувачів, але водночас не допустити сюди людей із дурними ідеями, які можуть постраждати».

Читайте також:  188 афганців летять до Німеччини з обіцянкою прийняти їх у свої лави

1923 року робітники на ослах мали перетягувати матеріал цією важкодоступною місцевістю. Старі дерев’яні телефонні стовпи та шматки жерсті були використані для вирізування оригінального напису – він був на чотири літери довшим. «Голлівудленд» був рекламним трюком брокерської фірми, яка хотіла продати землю на тоді ще безлюдних пагорбах. 3700 лампочок змушували рекламний щит світитися вночі. Альберт Коте, німецький іммігрант, займався підтримкою конструкції у стані; заміна лампочок була частиною роботи.

Були заклики взагалі знести вивіску

“Він починався як рекламний щит, пережив злети та падіння і врешті-решт став іконою”, – розмірковує Райт. Справді, за сто років ця пам’ятка часто потрапляла до заголовків газет. В 1932 молода безробітна актриса Пег Ентвістл впала з літери H і розбилася на смерть. Вона стала відома як «Дівчина зі знаком Голлівуду», – згадує Райт. За його словами, це єдине відоме самогубство з літери.

Згодом букви вивітрилися, фарба облупилася, деякі частини перекинулися. Лунали заклики взагалі знести вивіску.

Але наприкінці 1940-х років конструкцію було відремонтовано, і останні чотири літери було демонтовано. 1978 року в справу втрутилася Торгова палата Голлівуду та деякі відомі спонсори. Було проведено повний фейсліфтинг, усі літери було замінено, зроблено із сталевих балок та величезних листів гофрованого металу. Бос «Плейбоя» Х’ю Хефнер заплатив за нову букву «Y», шок-рокер Еліс Купер пожертвував букву «O».

Напис пережив землетруси та лісові пожежі, але іноді його доводилося використовувати для каламбурів: Папу Римського Івана Павла II під час його візиту у 1987 році вітали словом «Hollywood». Двічі прихильники ліберальної наркополітики перетворювали «Hollywood» на «Hollyweed» – «weed» у розмовній мові означає марихуану.

Востаннє це сталося напередодні Нового 2017 року, коли порушники перетворили дві літери «О» на «Е» за допомогою білого та чорного брезенту. Зазвичай поліція швидко реагує. Знак охороняється цілодобово, каже Райт. Встановлено 13 камер та інші датчики.

Читайте також:  Релігійний лідер Ірану помилував десятки тисяч в'язнів

«Голлівуд любить руйнувати знак»

Знакове тло також є популярною мішенню для режисерів. “Голлівуд любить знищувати вивіску”, – говорить Райт. «Його вже підривали, підпалювали та обстрілювали лазерними променями». Звісно, ​​за допомогою спецефектів. У фільмі-катастрофі «Післязавтра» Роланд Еммеріх обрушив літери торнадо, а у фільмі «Сан-Андреас» мегаземлетрус знищив пам’ятку.

Саме до ювілейного року восени минулого року напис було підфарбовано 1500 літрами білої фарби в рамках кампанії з благоустрою, яка тривала кілька тижнів. У січні фонд Hollywood Sign Trust оголосив про початкові плани будівництва центру для відвідувачів. Ціль – запропонувати туристам місце, де вони зможуть більше дізнатися про історію.

В даний час шанувальникам пам’ятки доводиться задовольнятися видом, що відкривається здалеку. До кращих точок огляду можна дістатися пішохідними стежками в горбистій місцевості Гріффіт-парку. Для багатьох туристів це популярне тло для селфі.

“Ви повинні побачити це один раз у житті”, – каже молода жінка з американського штату Арізона, яка відпочиває в Лос-Анджелесі з друзями. Зараз гурт сидить посеред зелені, високо над містом, камери спрямовані на літери «Hollywood». “Тут так спокійно”, – каже турист. “Це гарне місце, щоб втекти від божевілля Голлівуду”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я