На набережній Брістоля виник надувний марсіанський будинок

81
Надувний марсіанський будинок

Його збудували студії Hugh Broughton Architects та Pearce+ спільно з художниками Еллою Гуд та Нікі Кентом. Він є надувною капсулою для життя на Марсі, розрахованою на двох астронавтів.

У фільмі «Марсіанін» астронавт Марк Уотні більше року живе у надувному модулі на Марсі, вирощує в ньому картоплю та повністю забезпечує себе всім необхідним. Але це кіно, а от наскільки таке можливе насправді? Елла Гуд (Ella Good) та Нікі Кент (Nicki Kent) вирішили перевірити це на практиці і вигадали надувний житловий модуль для життя на Марсі.

Надувний марсіанський будинок

Надувний марсіанський будинок

Він стоїть на набережній у Брістолі поряд з музеєм M Shed і є концептом тимчасового житла для двох астронавтів. Проект Марсіанського будинку став результатом семирічних досліджень. «Ми говоримо про переселення на Марс, але розмірковуємо про життя тут, на Землі, питаючи, як ми живемо зараз і як ми житимемо в майбутньому, — кажуть автори проекту Елла Гуд і Нікі Кен. — Наше майбутнє поки що не визначене, і кожен із нас може взяти участь у його становленні. Ми сподіваємося, що люди зможуть використати частину ідей у  своєму повсякденному житті».

Надувний марсіанський будинок

Надувний марсіанський будинок

Реалізувати прототип Марсіанського будинку взялися студії Hugh Broughton Architects та Pearce+, які вже раніше займалися розробкою дослідницьких центрів в Антарктиці та привнесли до цього проекту свій досвід у цій галузі. Модуль є золотою надувною конструкцією, що стоїть на морському контейнері, який тут виконує роль підземної частини Марсіанського будинку.

Надувний марсіанський будинок

Надувний марсіанський будинок

Надувний марсіанський будинок

Якби його зводили на Марсі, то в наземній секції надувної розташовувалися б житлові приміщення і ферма для розведення гідропоніки. За задумом авторів проекту, її було б заповнено марсіанським камінням — реголітом — для захисту астронавтів від радіації планети. Спальні зони та санвузли знаходилися б у підземній частині споруди. Кожна з таких двомісних капсул може бути пов’язана з іншими модулями утворюючи ціле марсіанське поселення.

Читайте також:  Померла «посол миру» Мевлюде Генч

Надувний марсіанський будинок

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :