Самотність трансформує сприйняття реальності людиною.
Мозок одинаків працює по-іншому
Американські вчені провели два великі дослідження та зробили несподіване відкриття. Виявляється мозок одинаків працює не так, як у людей з широким колом спілкування, а по-іншому.
Мозок одинаків працює по-іншому: як це дізналися
У першому досвіді брали участь 80 молодих людей віком 20–23 років. Їхнім завданням було розглядати фотографії знаменитостей. Це були Джастін Бібер, Еллен Дедженерес, Кім Кардаш'ян, Барак Обама та Марк Цукерберг.
Поки учасники міркували про ці знаменитості, спеціальний апарат стежив за роботою їхнього мозку. З'ясувалося дивне — у товариських людей мозок реагував схоже. А ось самотні картина мала зовсім іншу.
Другий досвід охопив ще більше людей — 923 особи. Всі вони працювали в компанії “Amazon Mechanical Turk”. Середній вік учасників – 40 років. Їм запропонували просте завдання: розповісти про знаменитостей так, ніби вони розмовляють з другом.
Коли вчені вивчили відповіді, вони помітили чітку закономірність. Тексти самотніх людей дуже відрізнялися від інших. Самі самотні учасники часто наголошували, що їхня думка не збігається з думкою більшості.
Це відкриття багато що пояснює. Коли люди схоже сприймають світ, їм простіше спілкуватися та заводити друзів. А самотні люди потрапляють у замкнене коло.
Одинаки бачать світ інакше, тому їм важко порозумітися з іншими. А без спілкування їх сприйняття стає ще більш незвичайним.
Цікаво відзначити, що вчені поділяють стан самотності на:
- вимушеним чи добровільним,
- тимчасовим або постійним,
- конструктивним або деструктивним,
- фізичним чи психологічним,
- об'єктивним чи суб'єктивним.
Хороша новина у тому, що з самотністю можна (і треба) боротися. Вчені кажуть, що досить небагато розширити коло спілкування.