Можливі триваліші терміни експлуатації атомних електростанцій

21

Президент галузі Зігфрід Руссвурм у принципі може уявити більш тривалий час роботи атомних електростанцій у Німеччині після середини квітня.

«В даний час ми бачимо, як гостро нам необхідна кожна кіловат-година електроенергії, особливо в зимові місяці, коли мало сонця та вітру», – сказав Руссвурм в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Важко пояснити нашим європейським сусідам необхідність відключення безпечних електростанцій у цій ситуації дефіциту та водночас вимагати солідарності».

Президент Федерації німецької промисловості (BDI) продовжив: «Найближчими місяцями нам доведеться пройти справжній стрес-тест. Якщо вона піде не так, обговорення може розпочатися наново. Зрештою, політики мають приймати відповідальні та незаперечні рішення. Напевно, необхідний своєчасний аналіз того, наскільки важливою була атомна енергія для стабільності енергосистеми цієї зими». Руссвурм також сказав, що він не очікує на масштабні відключення електроенергії, максимум регіональні короткочасні перебої. “Це було б досить погано”.

Після того, як канцлер Олаф Шольц (СДПН) поставив крапку, уряд Німеччини прийняв рішення про те, що три атомні електростанції, що залишилися, продовжуватимуть працювати до кінця року, до 15 квітня. Після цього використання ядерної енергії має припинитися.

СвДП ініціювала дебати щодо продовження експлуатації трьох ядерних реакторів. Генеральний секретар Біжан Джір-Сарай заявив, що партія, як і раніше, виступає за продовження термінів експлуатації трьох атомних електростанцій після квітня. Окрім зростання цін на електроенергію, його партія стурбована тим, що викиди CO2 знижуються недостатньо швидко, тому що доводиться спалювати надто багато вугілля.

Президент Бундестагу Бербель Бас (СДПН) розкритикував повторювані заклики СвДП і опозиції до збільшення терміну служби атомних електростанцій. «Якби ми зараз закупили нові паливні стрижні, старі атомні електростанції могли б працювати ще 20 років. Ризики високі, як свідчать масштабні проблеми у Франції», – сказав Бас в інтерв’ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung (понеділок).

Читайте також:  Бундестаг посилює реєстрацію лобістів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я