Міністерство оборони: Спеціальні активи можуть скоротитися

22

За даними Міністерства оборони, фактична сума у ​​100 мільярдів євро із спеціального фонду, призначеного для модернізації бундесверу, може ще більше скоротитися цього року. Причиною цього є зростання відсоткові ставки, які федеральний уряд змушений платити за запозичення зі спеціального фонду. Однак зараз не можна сказати, які саме інвестиції будуть ліквідовані.

«Наразі немає необхідності призначати конкретні заходи із закупівель у зв’язку з можливою потребою в економії», – йдеться у відповіді федерального уряду на запитання члена Бундестагу Інго Гедехена (ХДС), яке є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Першою про це повідомила газета Welt am Sonntag.

Спеціальний фонд, що повністю фінансується за рахунок кредитів, який був затверджений Бундестагом у червні 2022 року, повинен сам нести відсоткові витрати на кредити. Якщо вони зростуть, то менше грошей буде доступним для конкретних придбань для бундесверу. Крім того, нинішня висока інфляція знижує купівельну спроможність суми, що залишилася.

Ключова процентна ставка постійно підвищується

У боротьбі з інфляцією Європейський центральний банк (ЄЦБ) з літа 2022 постійно підвищує ключові відсоткові ставки. У результаті відсоткові ставки, які федеральний уряд змушений платити за свої позики у вигляді федеральних облігацій, також зростають. Протягом багатьох років після фінансової кризи 2008 року вони були значними порівняно з сьогоднішнім днем.

У своєму питанні Гедехенс згадав суму в 13 мільярдів євро, яка нібито має бути вирахована зі 100 мільярдів євро спеціальних активів. У своїй відповіді Міністерство оборони не назвало конкретну цифру, яка перевищує вже відомі сім мільярдів євро відсоткових витрат. Однак, якщо Міністерство фінансів розрахує збільшення відсотків для федерального бюджету на 2024 рік, це буде враховано в рамках оновлення економічного плану на 2024 рік, йдеться в повідомленні. “Це означає, що всі ознаки знову вказують на хворобливе скорочення твердо запланованих закупівель озброєнь”, – сказав Гедехенс, згідно Welt am Sonntag.

Читайте також:  Вибори в Туреччині: призначено другий тур голосування

Однак досі, за словами представника галузі, збройова промисловість не отримала майже жодних замовлень від пакета мільярд євро. “На сьогоднішній день кількість замовлень, отриманих німецькою промисловістю зі спеціального фонду, мізерно мала”, – заявила Сюзанна Віганд, голова виробника бронетехніки Renk, газеті “Augsburger Allgemeine” (субота). Однак галузі потрібна безпека планування. Віганд також є головою комітету з безпеки у Федерації німецької промисловості (BDI).

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я