Мерц вимагає постачання бойових танків в Україну

17

Фрідріх Мерц, лідер парламентської групи ХДС/ХСС, наполягає на постачанні Україні сучасних бойових танків Leopard II. «Підтримка України бойовими машинами піхоти та бойовими танками не затягнула б цієї війни, а скоротила б її», – сказав лідер ХДС в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. «Німеччина та інші європейські країни давно мали поставити в Україну бойові машини піхоти та бойові танки західного дизайну».

Мерц назвав важливим сигналом для Росії і те, що президент США Джо Байден минулого тижня знову запевнив президента України Володимира Зеленського у своїй підтримці. Добре, що хоча б американці діяли рішуче та поставили оборонні ракети. Спільні дії США та Європейського союзу щодо різних постачань зброї Україні «були б, звісно, ​​можливі», сказав Мерц. «Очевидно, у канцелярії не вистачає політичної волі, щоби взяти на себе провідну роль у Європі».

Шольц не хоче, щоб Німеччина йшла поодинці

Україна вже давно просить у своїх союзників бойові танки та бойові машини піхоти західного дизайну. За даними українських джерел, ведуться переговори з урядом Німеччини щодо постачання німецьких моделей Leopard 2 та Marder. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) не хоче постачати такі танки доти, доки їх не нададуть інші союзники. Політик СДПН неодноразово наголошував, що Німеччина не діятиме сама в цьому питанні.

На питання, чи може президент Росії Володимир Путін бути партнером з переговорів після закінчення війни, Мерц відповів: «Мені не вистачає уяви, як після програної війни проти України російський уряд на чолі з нинішнім президентом Путіним може взагалі залишатися на своїй посаді та вести такі переговори ». Він додав: “З усього, що ми читаємо з Росії, з кожним днем ​​здається все більш і більш малоймовірним, що Путін переживе цю війну політично”.

Читайте також:  Росія атакувала південь та схід

Мерц не чекає на швидке закінчення війни в Україні. Хоча хочеться іншого, треба змиритися з тим, що це триватиме якийсь час, сказав він. “У будь-якому випадку, безнадійність подальшої війни для Росії, очевидно, ще не досягнута”. Але необхідно зробити все можливе, сказав він, щоб надати Україні шанс відновити територіальну цілісність країни. «Це означає, що ми маємо продовжувати допомагати цій країні гуманітарно, фінансово, політично, але також і у воєнному плані.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я