Менструальний цикл

29
Затримка менструації

Менструальний цикл – це природні циклічно повторювані зміни в організмі жінки, особливо в статевих органах, одним із проявів яких є кров’яні виділення зі статевих шляхів (менструація).

Ці циклічні зміни готують організм жінки до вагітності. Якщо яйцеклітина не була запліднена і вагітність не настала, то кожен менструальний цикл закінчується природною менструальною кровотечею. Перша в житті жінки менструація називається менархе і настає зазвичай у віці 12-15 років, остання називається менопауза і оцінюється ретроспективно по закінченню 12 місяців після останньої менструації, середній вік настання менопаузи становить 49-55 років. Нормальна тривалість менструального циклу 21-35 днів;тривалість 2-7 днів; об’єм крововтрати під час менструації 50-80 мл; клінічна картина – зміна прокладок або томпонів з інтервалом понад 3 години.

За цикл використовується менше 21 прокладки або томпонів; зміна прокладок у нічний час іноді, діаметр кров’яного згустку не більше ніж 2,5 см, при цьому анемія відсутня.

Якщо у вас рідкісні менструації (інтервал від 36 днів до 6 місяців), відсутні понад 6 місяців за раніше регулярного циклу або відсутність хоча б однієї самостійної менструації в дівчини до 16 років, часті менструації (інтервал між менструаціями менш як 21 день), або менструації йдуть рясніше за фізіологічну норму, або довше за нормальні інтервали, то це вже порушення менструального циклу.

Наслідками цих порушень є зниження здатності організму жінки до зачаття завдяки зниженню рівня прогестерону; або підвищує ризик гіперплазії та новоутворень ендометрія завдяки надлишку естрогенів за дефіциту прогестерону, а підвищена крововтрата під час менструації призводить до хронічної анемії, наслідком якої може бути гіпоксія тканин і, як наслідок, порушення роботи яєчників, що поглиблює проблему. проведені дослідження репродуктивної функції в жінок із рідкісними та мізерними менструаціями виявили часті проблеми із зачаттям, а також проблеми із зачаттям.

Читайте також:  Як правильно харчуватись при гастриті?

Своєчасна діагностика причин порушень менструального циклу, адекватно проведена терапія, спрямована на регуляцію менструального циклу, слугує профілактикою безпліддя, гіперпластичних процесів в ендометрії і профілактикою розвитку онкологічних захворювань.

У разі підозри на порушення менструального циклу зверніться до свого лікаря-гінеколога.

У нас у клініці є всі можливості для постановки правильного діагнозу і достатньо знань і досвіду для вирішення ваших проблем.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я